- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanki pięknie pokazały stolicę Polski (foto)

Trzy młode plastyczki z Biłgoraja nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, który zorganizował po raz 36 Pałac Młodzieży w Warszawie. Motyw przewodni to "Warszawa moja stolica", a tam pojechały prace plastyczne z MDK w Biłgoraju.

- Reklama -

Celem konkursu „WARSZAWA MOJA STOLICA” było zainteresowanie stolicą Polski, jej historią, architekturą, zabytkami, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, oraz prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć prace w dowolnej technice związane z Warszawą, ukazać w formie plastycznej różnorodne aspekty tego wielkiego miasta: ruch uliczny, zabytki, parki, mosty, teatry, pomniki, kościoły, miejsca charakterystyczne dla stolicy Polski.
Jury pod przewodnictwem dr Aliny Bloch – artysty plastyka, edukatorki – dokonało przeglądu 850 prac nadesłanych z placówek oświatowych i instytucji kultury. Przyznano 30 równorzędnych nagród i 3 wyróżnienia.
toyota Yaris
Pierwszą nagrodzoną laureatką – ocenianą w kategorii powyżej 14 lat – została Izabela Pogorzelec (lat 15), której praca wykonana w technice batiku ukazuje symbol Warszawy Syrenkę na tle mostu
Świętokrzyskiego. Iza pracuje w grupie rękodzieła Cudawianki, a jej opiekunem artystycznym jest Irena Oręziak-Kupczak.
Dwie kolejne nagrody w kategorii 10-13 lat przypadły w udziale dziewczętom uczęszczającym na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Pierwsza z laureatek to dziesięcioletnia Gabrysia Radwiec. Jej obraz wykonany techniką pasteli olejnych z przedstawia widok na Zamek Ujazdowski. Drugą nagrodzoną młodą artystką jest trzynastoletnia Anna Sokal. Ania namalowała farbami akrylowymi pracę przedstawiającą urokliwy fragment Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Nauczycielką obu dziewcząt jest Anna Małgorzata Świca.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Miłym akcentem był osobisty udział Ani Sokal wraz z rodziną w uroczystości podsumowania tego pięknego konkursu. Ta wyjątkowo uzdolniona młoda artystka i mogła osobiście odebrać przyznaną jej nagrodę wraz z pamiątkowym dyplomem.

foto: MDK Biłgoraj

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.