Marian Szuper wójtem

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Przemysław Czarnek wręczył Marianowi Szuperowi akt powołania przez premier Beatę Szydło na pełniącego obowiązki wójta gminy Radecznica w powiecie zamojskim. – Życzę panu wielu sukcesów i satysfakcji z pełnienia tej zaszczytnej, a jednocześnie wiążącej się z wielką odpowiedzialnością funkcji. Myślę, że mieszkańcy gminy Radecznica będą mieli dobrego gospodarza, a to wyjątkowe miejsce będzie mogło się rozwijać jeszcze bardziej dynamicznie – powiedział Przemysław Czarnek.

Marian Szuper został 19 października br. powołany przez premier Beatę Szydło na pełniącego obowiązki wójta gminy Radecznica. Przyczyną wygaśnięcia mandatu dotychczasowego wójta gminy Radecznica było pozbawienie go biernego prawa wyborczego w wyniku skazania prawomocnym wyrokiem sądu. Poprzedni wójt 4 października stracił mandat po tym, jak na jaw wyszły jego "przewinienia" sprzed kilku lat polegające na składaniu kobietom propozycji seksualnych w zamian za pracę.

Marian Szuper (PiS) ma 52 lata. Dotychczas pracował w Starostwie Powiatowym w Zamościu. Z wykształcenia jest leśnikiem. Były radny gm. Biłgoraj. Bezskutecznie ubiegał się o stanowisko wójta gminy Biłgoraj. Funkcję tę będzie pełnił do czasu wyborów nowego wójta.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.