- Reklama -

- Reklama -

Kiedy remont drogi wojewódzkiej nr 848?

W minionym tygodniu pisaliśmy o staraniach o remont drogi wojewódzkiej nr 848 biegnącej m.in. przez teren gminy Turobin. Jej stan jest bardzo zły. Okazuje się, że była szansa na jej remont, jednak spełzła na niczym.

- Reklama -

Droga, o której mowa, jest drogą wojewódzką. Łączy ona Szczebrzeszyn z Turobinem i Olszanką. Jej długość wynosi ok. 30 km. Wójt gminy Turobin Andrzej Kozina, już na początku 2019 roku podjął rozmowy z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim odnośnie remontu drogi. Ich efekt był pozytywny. Marszałek zadeklarował , że w 2020 roku droga ta zostanie przebudowana na odcinku Tarnawa Mała-Turobin, a w  2021 roku na odcinku Turobin – Nowa Wieś. – Gmina Turobin miała by się włączyć finansowo w remont drogi wojewódzkiej nr 848 i zabezpieczyć kwotę 1 mln zł. To była wstępna deklaracja, kwota po przetargu mogłaby wynieść znaczniej mniej – tłumaczy Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin.

Władze gminy Turobin przygotowały uchwałę w sprawie realizacji wspólnej inwestycji. Radni jednak pomysł ten odrzucili. Tak więc remontu nie będzie.
– Przygotowaliśmy uchwałę Rady Gminy Turobin i w głosowaniu, które odbyło się w lutym 2020 roku zapadł remis. Uchwała nie została podjęta. Niektórzy radni Rady Gminy głosowali przeciwko temu pomysłowi. Zarząd Dróg Wojewódzkich na tym sprawę zakończył – wyjaśnia wójt.

- Reklama -

W ostatnim czasie o remont drogi apelował Jerzy Krasoń, radny Rady Powiatu Biłgorajskiego.  Pisaliśmy o tym tutaj: DROGA PROSI O REMONT

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Marcin z Lublina mówi

    Ta droga to wstyd dla gminy Turobin i jej mieszkańców :))

  2. Tom mówi

    Ten Turobin i ludzie z rady Gminy to jakaś porażka

  3. Heh mówi

    To w końcu chodzi o 848 czy 835?

Zostaw odpowiedź