- Reklama -

Kiedy będzie odwodnienie?

Mieszkańcy ulicy Słowackiego w Biłgoraju borykają się z problemem zalewania piwnic i garaży. Czy jest szansa na wykonanie odwodnienia tego terenu?

Po ulewnych deszczach mieszkańcy ulicy Słowackiego w Biłgoraju mają zalane piwnice budynków oraz garaże. Tak twierdzi radny Rady Miasta Biłgoraja Antoni Kucharski, który w tej sprawie złożył interpelację. Prosi on władze miasta o oczyszczenie kanalizacji deszczowej w ulicy Słowackiego.

Miejska Służba Drogowa z pomocą Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. dokonała przepłukania  kanału. Okazało się, że przeprowadzone czynności nie wykazały zatorów wewnątrz kanału, które mogłyby uniemożliwiać swobodny przepływ wody. – Ponadto inspekcja studni kanalizacyjnych w ulicy Komorowskiego również nie wykazała namułu w studni, który wskazywałby na możliwy utrudniony przepływ wody – informuje Piotr Michalczyk, dyrektor Miejskiej Służby Drogowej w Biłgoraju.

- Reklama -

Konieczna będzie obserwacja możliwości odbioru wód opadowych przez kanalizację oraz faktu, czy woda z jezdni, w związku z ograniczoną wydajnością wpustów ulicznych, przedostaje się na teren nieruchomości przyległych. – W przypadku potwierdzenia tych przypadków konieczne będzie rozważenie budowy alternatywnej kanalizacji deszczowej pozwalającej odciążyć istniejący kanał – dodaje.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.