Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Konkurs podróżniczy rozstrzygnięty

Ponad 80 propozycji, w tym 16 literackich, oceniło jury konkursu literacko-plastycznego "Najpiękniejsza podróż w moim życiu", który Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie zorganizowała w ramach obchodów Roku Wandy Rutkiewicz. Jego uroczyste podsumowanie odbędzie się w najbliższy piątek podczas Nocy Bibliotek.

- Reklama -

Najciekawsze prace literackie przygotowali – Małgorzata Basińska z klasy VIII i Bruno Knap z klasy VI Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim oraz Kamila Kamińska z klasy VI Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej. Poza nagrodami jurorzy przyznali dwa wyróżnienia dla Piotra Grzywny z klasy V i Magdaleny Kozak z klasy VI SP w Woli Radzięckiej.

Za prace plastyczne nagrody odbiorą: Maria Haczykowska i Maria Dziura z Przedszkola w Józefowie, Lena Rezler i Kamila Masłysz z klasy III, Lena Bielak i Kacper Biszczanik z klasy II oraz Dawid Maryńczak, Hanna Syta i Szymon Gmyz z klasy I Szkoły Podstawowej w Józefowie, Pola Działa z klasy I Szkoły Podstawowej w Stanisławowie oraz Klaudia Herda z klasy IV, Weronika Uchman z klasy VI i Laura Bodys z klasy VII SP w Majdanie Nepryskim.

urząd MArszałkowski projekt

Konkurs był jednym z elementów projektu „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece”, który obejmuje m.in. piknik integracyjny pod hasłem „Góra z górą się nie zejdzie”. Impreza miała się odbyć w poniedziałek 26 września nad zalewem w Józefowie, ale ze względu na pogodę została przeniesiona na piątek 30 września. Spotkanie odbędzie się w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Oprócz podsumowania konkursu literacko-plastycznego w programie znajdą się gry, konkursy i projekcje filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Pierwszy seans z polskim dubbingiem odbędzie się w piątkowy wieczór, natomiast w sobotę 1 października o 10.00 film z ukraińskim lektorem obejrzą dzieci zza wschodniej granicy.

Ostatnim elementem obchodów Roku Wandy Rutkiewicz w józefowskiej książnicy będzie, zaplanowane na listopad spotkanie z Moniką Witkowską, zdobywczynią K2.

Wszystkie działania w ramach projektu „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece” są finansowane ze środków Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”, które biblioteka w Józefowie pozyskała za pośrednictwem Instytutu Książki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.