kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Jaśniej i oszczędniej

Trzy gminy z terenu naszego powiatu otrzymały dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego. Fundusze pochodzą ze środków unijnych.

- Reklama -

Gmina Goraj otrzyma ponad 349 tys. zł na modernizację oświetlenia ulicznego. Całkowita wartość projektu to blisko 480 tys. zł. Poszczęściło się również gminie Biszcza, która na zadanie pod nazwą „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Biszcza” otrzyma blisko 830 tys. zł. Inwestycja pochłonie 1 mln 200 tys. zł.  Oświetlenie uliczne zostanie również zmodernizowane w gminie Potok Górny. Kwota dofinansowania to 1 mln zł, a inwestycja będzie kosztowała blisko 1,5 mln zł.

– Uchwałą Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 28.07.2020 gmina Goraj otrzymała wsparcie o wartości 349 112,27 zł w ramach działania 5.5. Promocja niskoemisyjności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki temu wsparciu w naszej gminie zostanie wymienionych 206 opraw oświetleniowych na nowoczesne, funkcjonujące w technologii LED – informują władze gminy Goraj.

urząd MArszałkowski projekt

O dofinansowanie na budowę i modernizację energooszczędnego oświetlenia w Biłgoraju starali się również samorządowcy z Biłgoraja. Wartość projektu opiewa na kwotę 3,6 mln zł. Wniosek został jest odrzucony na etapie oceny formalnej.

Środki na dofinansowanie pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Realizacja wszystkich projektów na terenie województwa lubelskiego przewiduje wsparcie 18 337 szt. energooszczędnych punktów świetlnych, a szacuje się, że przyczyni się to do rocznego spadku emisji gazów cieplarnianych o blisko 5,9 ton ekwiwalentu CO2.

 

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Lucjusz mówi

  Mija kolejny miesiac kolejne pol roku , rok i drugi tez. A w potoku górnym zwanym tez czsami wielkim cisza. Nic sie nie dzieje. Jakies inwestycje które były zaczete pokonczono cos tam zrobiono co miało byc zrobione i na tym koniec. Zadnej nowej inicjatywy, zadnego pomysłu doslownie nic. A mialo byc tak pieknie. Miała byc hala widowiskowa, drogi asfaltowe chodniki. Tyle sie miało dziac. A teraz nic. Cisza i spokoj mozna bypowiedziec. Tak z jednej strony dokladnie tak. Ale z drugiej strony inne gminy sasiednie ciagle cos robia. Jak nie remonty to chodniki, to jakies nowe inwestycje . dzziałaja bo wiedza ze tak trzeba. A nasz a władza nie robi nic. Siedzi sobie spokojnie i czeka. Tylko na coi?? I to jest własciwe pytanie.

 2. Indykcja mówi

  A w potoku górnym kolejny sukces nastał. I wielkie oszczednosci na smieciach bo połowo mieszkanców smieci nie wystawiła bo nie wiedziałą ze biora. Ciekawe jak to sie udało tak utrzymac w tajemnicy. Niby wszyscy o wszyskim wiedza a tutaj masz baba placek. O smiechc ikt nie słyszał ze pojda. No i ta podwyzka co ma byc. Och bedzie strasznie ponoc i to bardzo. Smieci o 100% w góre. A co tam ciemny lud zapłaci jak mawiał kiedys jeden prezes.

 3. Ginter mówi

  Agdzie sie podziała fotovoltaika??
  Nie lepiej zainwestowac w panele zeby było taniej z tym pradem bo ciagle podwyzki i podwyzki.
  Nie lepiej za przykłądem innych gmin robic cos?? cokolwiek.
  Przykłąd prosze bardzo. Smieci.
  Sasiednie gminy mysla i cos robia.
  A Potok co robi??

 4. BeBe mówi

  Trudno jest wspierać kogoś, kto jest tak wredny i mściwy.

 5. Haalo mówi

  Wszyscy narzekacie na Dyjaka, ale on mimo to cały czas działa i próbuje coś zrobić dla naszej gminy i może gdyby pracownicy gminy nie byli przeciwko niemu to było by jeszcze lepiej

  1. BeBe mówi

   Trudno jest wspierać kogoś, kto jest tak wredny i mściwy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.