- Reklama -

Internet symetryczny – dlaczego biznes powinien z niego korzystać?

Internet symetryczny to rozwiązanie, które poleca się szczególnie średnim i większym firmom, a także wszystkim tym, dla których stała prędkość wysyłania i pobierania danych na tym samym poziomie ma kluczowe znaczenie?

 

  1. Czym łącze niesymetryczne różni się od symetrycznego?
  2. Zalety internetu symetrycznego

Czym łącze niesymetryczne różni się od symetrycznego?

Internet symetryczny wyróżnia się przede wszystkim tym, że gwarantuje stałą przepływność oraz równą prędkość pobierania (download), jak i wysyłania (upload) danych. Zachowanie tej symetrii ma ogromne znaczenie dla efektywności i komfortu pracy wszędzie tam, gdzie operuje się ciężkimi danymi. Warto pamiętać, że niesymetryczny internet, który bardzo często daje prędkość wysyłania ograniczoną do kilku Mb/s przekłada się również na wolniejsze pobieranie plików. Jeśli kilka komputerów wysyła równocześnie dane, co przecież w firmie zdarza się niejednokrotnie, dane przestają się mieścić w wąskim paśmie Internetu i w efekcie wszystko zwalnia. Im więcej komputerów, laptopów, smartfonów i serwerów, tym problem staje się większy. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest przejście na internet symetryczny.

- Reklama -

Zalety internetu symetrycznego

Internet symetryczny to niezaprzeczalnie produkt dla bardziej wymagających klientów. Symetryczność łącza zapewnia sprawną komunikację z sieci lokalnej do Internetu i na odwrót. Dodatkowo, przepustowość wdrożonej usługi u części operatorów rośnie wraz z rozwojem twojego biznesu i odpowiada na jego potrzeby. Nowoczesna, bardzo przepustowa sieć daje ci gwarancję maksymalnych transferów w godzinach szczytu, co przekłada się na szybkie pobieranie i wysyłanie danych niezależnie od pory dnia. Rozbudowana sieć IP to z kolei możliwość szybkiego i niezawodnego dostępu do krajowych i zagranicznych zasobów, co przekłada się na bezproblemowy dostęp do witryn i udostępnianych ci plików. Dodatkowo masz możliwość korzystania z technicznego wsparcia operatora, choć nowoczesne centrum zarządzania taką siecią przekłada się na właściwie bezawaryjną sieć IP. Nie musisz obawiać się przestojów transmisji. Nie bez powodu internet symetryczny to rozwiązanie szczególnie cenne dla firmy, których działalność oparta jest na aktywności w sieci (portale, klienci hostingowi, banki, e-commerce). Internet symetryczny to gwarancja bezpieczeństwa, bezawaryjnej pracy, swobodnej komunikacji niezależnie od tego, jak dużymi porcjami danych trzeba operować. Ponadto, na prośbę operator może uruchomić niezależne łącza do jednej lokalizacji – co daje już 100% bezpieczeństwo usługi i jej samoczynne przełączenie w przypadku awarii.

* Materiał zewnętrzny

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.