Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Integracyjne ferie w Obszy

Wyjazd na lodowisko do Cieszanowa był ostatnim akcentem tegorocznych ferii, które dla dzieci i młodzieży z gminy Obsza zorganizowała miejscowa biblioteka we współpracy z ośrodkiem kultury.

Na wyprawę w środę 20 lutego zdecydowało się ponad 20 uczniów w wieku od 6 do 13 lat, z których większość szybko przypomniała sobie dawne umiejętności. Pozostali założyli łyżwy po raz pierwszy. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze, a mniej wprawieni łyżwiarze korzystali na tafli ze wsparcia lodowych pingwinków.

- Reklama -

Tegoroczne ferie miały międzyregionalny charakter. Uczniom z gminy Obsza towarzyszyli ich rówieśnicy ze Starego Dzikowa na Podkarpaciu. Razem byli m.in. w lesie koło Woli Obszańskiej, gdzie o pracy leśniczego, mieszkańcach lasu i ochronie środowiska opowiadał im leśniczy Jerzy Bryła. Dopełnieniem prelekcji było wspólne ognisko i zabawy na świeżym powietrzu.
Z kolei kilka dni wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbył się wspólny bal karnawałowy, na którym szalały m.in. księżniczki, supermeni, anioły i inne bajkowe postaci. Tegoroczne ferie z BP i GOK w Obszy rozpoczęły się grą terenową „W poszukiwaniu Królowej Śniegu”. Ze względu na pogodę jej uczestnicy nie mieli łatwego zadania, ale mimo to wykazali się dobrą orientacją w terenie i wiedzą matematyczną. Te i inne umiejętności pozwoliły im dotrzeć m.in. do pałacu „Mroźnej Królowej”, gdzie jej jednak nie było, ale finał zabawy okazał się bardzo udany, bo Królową Śniegu udało się odnaleźć po powrocie do biblioteki. Tutaj uczestnicy zimowiska wysłuchali przygód Kai i Gerdy, a na koniec popisywali się zdolnościami wokalnymi w konkursie karaoke.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.