- Reklama -

- Reklama -

Nowi sołtysi gminy Księżpol

Zakończyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze we wszystkich sołectwach gminy Księżpol, podczas których mieszkańcy wybierali sołtysów na nową pięcioletnią kadencję. W sześciu sołectwach nastąpiły zmiany.

W niedzielę 24 lutego odbyły się ostatnie zebrania sołeckie w gminie Księżpol. Podczas zebrań mieszkańcy wszystkich sołectw wysłuchali sprawozdań z dotychczasowej działalności sołtysów oraz w głosowaniu wybrali nowych sołtysów i przedstawicieli Rad Sołeckich.

Zmiany na stanowisku sołtysa nastąpiły w pięciu sołectwach. Nowi sołtysi będą pełnić swoją funkcję w Korchowie Drugim, Majdanie Starym, Markowiczach, Przymiarkach, Zawadce i w sołectwie Zanie.

W sołectwie Borki sołtysem została Małgorzata Pędziwiatr, w Budzyniu Józefa Wardach, w Korchowie Drugim Ewelina Kołodziej, a w Korchowie Pierwszym Piotr Drozdowski.

W Księżpolu funkcję sołtysa nadal będzie pełnić Marian Preisner, w Majdanie Nowym Stanisław Okoń, a w Majdanie Starym Wiesław Skóra. W sołectwie Markowicze mieszkańcy zdecydowali, że będzie ich reprezentować sołtys Krzysztof Paluch, w Nowym Lipowcu Elżbieta Kulasza, a w Płusach Waldemar Piątek.

W Przymiarkach na sołtysa został wybrany Dariusz Spustek, w Rakówce Bogdan Bielak, w Rogalach Jan Klucha. Marek Borowiec będzie reprezentować mieszkańców sołectwa Stary Lipowiec, Jolanta Pyzio została sołtysem w sołectwie Zanie, Anna Adamowicz w Zawadce, a Aneta Blicharz w sołectwie Zynie.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Smutny mieszkaniec mówi

    Sprawozdanie sołtysa w Księżpolu wyglądało tak: co się udało tośmy zrobili a co się nie udało tegośmy niezrobili. Tak się zarzekał, że już nie będzie startował no ale wtedy nie byłby, jak sam mówił, sołtysem gminnym…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.