- Reklama -

- Reklama -

I Międzygminny Rajd Rowerowy

Aktywność fizyczna przydaje się każdemu bez względu na wiek. W gminach Potok Górny oraz Biszcza miał miejsce I Międzygminny Rajd Rowerowy. Co tam się wydarzyło?

W niedzielę 7 lipca odbył się Pierwszy Międzygminny Rajd Rowerowy. Trasa wiodła od miejscowości Jedlinki poprzez Biszczę, Gózd Lipiński, Harasiuki, Lipiny Górne do OSP w Jedlinkach. Z inicjatywą spędzenia aktywnej niedzieli wyszli główni pomysłodawcy rajdu, czyli strażacy z OSP Jedlinki. Wspólnie zorganizowali wydarzenie z pomocą GOK w Potoku Górnym oraz GOKSiR w Biszczy. Oczywiście rajd nie mógł się odbyć bez współpracy z wójtami gmin Biszcza i Potok Górny oraz wsparcia i patronatu posła na Sejm RP Piotra Olszówki.

W rajdzie uczestniczyło ponad 40 osób, z czego 26 wyruszyło w drogę z OSP w Jedlinkach.

Ireneusz Ćwikła, prezes jednostki OSP w Jedlinkach, mówi: – Celem rajdu jest jednoczenie się społeczności wiejskiej, współpraca między gminami oraz propagowanie zdrowego stylu życia. To był pomysł naszej jednostki OSP Jedlinki we współpracy z gminą Potok Górny oraz gminą Biszcza.

- Reklama -

– Jest młodzież szkolna, rodzice, strażacy, wójtowie oraz radni – wylicza wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak. – Ja myślę, że to nie będzie ostatni taki rajd – dodaje.

– Zamiast przy telewizorze to na rowerze, a później przy ognisku – mówi wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. – Coś dla ducha coś dla ciała – dodaje.

*

- Reklama -

1 komentarz
  1. Matylda mówi

    A drugi trzeci i kolejne kiedy beda bo raz na rowerze sie przejechac to troche za mało żeby kondycje poprawic.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.