- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gorąco wokół biłgorajskiego szpitala. Chodzi o wstrzymanie przyjęć

Niedawno informowaliśmy, że jeden z oddziałów biłgorajskiego szpitala wstrzymał przyjęcia. Teraz do akcji wkracza starosta. Zapowiada kontrole, komisję i trudne pytania. Czyżby wstrzymywanie przyjęć nie było tak "powszechną procedurą" jak usprawiedliwia się dyrekcja szpitala w Biłgoraju?

- Reklama -

Kilka dni temu informowaliśmy, że oddział neurologiczny biłgorajskiego szpitala wstrzymał przyjęcia.

 

 

Pisaliśmy o tym TUTAJ

 

 

toyota Yaris

Dyrekcja szpitala wyjaśnia, że to „powszechną procedura”.  Takiej pewności nie ma jednak starosta biłgorajski, który zapowiada konkretne działania.

 

 

 

Na stronie powiatu biłgorajskiego właśnie pojawił się komunikat, w którym czytamy, że starosta Andrzej Szarlip i Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjęli szereg działań.

 

 

 

– starosta Andrzej Szarlip skierował do Arion Szpitale sp. z o.o. w restrukturyzacji Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju pismo, w którym prosi o informację, czy rzeczywiście wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny biłgorajskiego szpitala; jeśli tak, to jaka jest tego przyczyna i kiedy nastąpi przywrócenie przyjmowania pacjentów na powyższy oddział oraz czy planowane są podobne działania w stosunku do innych oddziałów szpitala;

 

– Starosta Andrzej Szarlip zarządzeniem powołał komisję w sprawie przeprowadzenia kontroli składników majątku Powiatu Biłgorajskiego dzierżawionego przez Arion Szpitale sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie na podstawie umowy dzierżawy zawartej w dniu 28 czerwca 2010 roku pomiędzy Powiatem Biłgorajskim, a Arion Szpitale sp. z o.o. Przewodniczącym komisji został pan Piotr Wołoszyn;
– Zarząd Powiatu w Biłgoraju skierował do dyrektora Lubelskiego OW NFZ pismo, w którym wyraża zaniepokojenie informacjami na temat wstrzymania przyjęć pacjentów na Oddział Neurologiczny szpitala w Biłgoraju prowadzonym przez Arion Szpitale sp. z o.o. w restrukturyzacji Zakład Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju i zwrócił się z prośbą o podjecie działań kontrolnych;
– Zarząd Powiatu w Biłgoraju skierował także pismo do poseł Małgorzaty Gromadzkiej z prośbą o objęcie ww. kontroli NFZ swoim nadzorem.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Być może starosta będzie miał więcej szczęścia z uzyskaniem odpowiedzi na zadane pytania. Nam szpital nie udzielił odpowiedzi na pytania w  jakim okresie pacjenci nie byli przyjmowani i czy oprócz neurologicznego w ciągu ostatniego półrocza inne oddziały (jeśli tak, to jakie) nie przyjmowały pacjentów lub były zamknięte.

- Reklama -

12 Komentarze
 1. wyborca mówi

  Starosta miał mnóstwo czasu żeby wypowiedzieć umowę, nie zrobił tego i tolerował arion w Biłgoraju.
  Przed wyborami pis obiecało odzyskać szpital i okłamało Wyborców.
  Wobec tego pisowi przy wyborach podziękujemy. To od nas Wyborców zależy kto siedzi w starostwie.

 2. Jan mówi

  Jasne że zdrowie jest najważniejsze i każdy chciałby żeby szpital w Biłgoraju był taki jak w Lubaczowie , Janowie. Moim zdaniem w Polsce szpital powiatowy państwowy ma większe szanse na różne dotacje i programy. Bez pieniędzy nie ma leczenia. Dlaczego dookoła szpitale są powiatowe nie prywatne?

 3. Hrabia mówi

  Starosta Szarlip w imieniu powiatu zawiaduje majątkiem. Nie ma problemu wypowiedzieć umowę dzierżawy. Tylko trzeba mieć pojęcie i trzeba chcieć. Idą wybory powinniśmy wybierać ludzi nie takich jak Szarlip. Bo dla niego autodrom liczy się. Szpital to sobie pisma popisze i tyle. Pod publikę przed wyborami. Tacy ludzie nie powinni być na takich stanowiskach.

  1. Zoska mówi

   Szeliga by się nadał, podobno startuje. Gadać dobrze umie i pokazał co potrafi jako poseł.

 4. O mówi

  Kabaret nie szpital

 5. Powiat mówi

  szarlip miał 5 lat i nie odzyskali szpitala , moim zdaniem trzeba nowego starosty a szarlip niech wraca do goraja

  1. Powiattt mówi

   Przejęcie szpitala zablokowały sądy i nikt na to wpływu nie ma. Dobrze że starosta kontroluje i sprawdza co tam się dzieje. na tyle pozwala prawo.

   1. Jan mówi

    Człowieku to majątek powiatu. Trzeba wypowiedzieć umowę. Szarlip tego nie umie? On zajmował się zwalnianiem pracowników i nie wypłacaniem odszkodowań.

 6. wkurzony 2 mówi

  ja jeszcze proponuję kontrolę lekarzy rodzinnych dlaczego nie przyjmują swoich pacjentów, tylko odsyłają do nocnej opieki. ze brakuje numerków, może trzeba dłuzej pracować ? a nie po kilka godzin.

  1. Czytelnick mówi

   może lekarze rodzinni są zablokowani przez pacjentów wracających ze świątecznej i nocnej opieki i muszą wypisywać zwolnienia lekarskie bo ich kolegom na dyżurach się nie chciało

   1. Pacjent mówi

    Siedząc w kolejce nocnej opieki, rozmawiałem z innymi pacjentami. 70 % to ludzie odesłani od lekarza rodzinnego.

 7. Wkurzony mówi

  jeszcze przydałaby się kontrol odnośnie dyżurów świątecznej i nocnej opieki ponieważ mimo kontaktu z lekarzem i obowiązku gdy pacjent jest chory obowiązkiem lekarza jest wystawić zwolnienie lekarskie a nie odsyłać do lekarzy rodzinnych po wypisanie zwolnienia lekarskiego i zgodnie z zaleceniem rzecznika praw pacjenta należy zgłaszać najlepiej mailowo do dyrektora szpitala i przekazać do wiadomości rzecznikowi praw pacjenta by mógł interweniować a nie zbywać bo się niechce wypisać zwolnienia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.