przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Gminne świetlice czeka modernizacja

W ciągu najbliższych pięciu miesięcy świetlica wiejska w Stanisławowie i remiza OSP w Osiedlu Pardysówka w Józefowie zostaną zmodernizowane. Umowy z wykonawcami robot właśnie zostały podpisane, a wszystkie koszty Gmina Józefów pokryje z własnego budżetu.

- Reklama -

W dużej sali świetlicy w Stanisławowie trzeba wymienić podłogę, wykonać podwieszany sufit, odświeżyć ściany oraz zmodernizować centralne ogrzewanie i instalację elektryczną.

Na parterze remizy OSP w Osiedlu Pardysówka, z którego korzysta m.in. miejscowe koło gospodyń wiejskich, gmina planuje m.in. wymianę drzwi wewnętrznych, wykonanie podwieszanego sufitu i montaż ogrzewania podłogowego, a także modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej oraz wydzielenie kotłowni gazowej.

Wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu 150 dni. Remont w budynku w Stanisławowie będzie kosztować 250 tysięcy złotych, a za modernizację remizy OSP w w Osiedlu Pardysówka samorząd zapłaci 170 tysięcy.

Zakończony właśnie przetarg dotyczył również modernizacji remizy w Borowinie, ale w tym przypadku najtańsza oferta przekroczyła kwotę, którą gmina przeznaczyła na to zadanie. Jeśli na najbliższej sesji Rada Miejska w Józefowie zgodzi się na zwiększenie środków, samorząd ogłosi nowy przetarg na tę inwestycję.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.