- Reklama -

- Reklama -

Dzień Kobiet na ludowo

Życzenia, kwiaty, tort i koncert dedykowany wszystkim paniom to tylko niektóre atrakcje przygotowane na uroczystość w sobotnie popołudnie 22 lutego w Starym Bidaczowie. W spotkaniu integracyjnym wzięły udział gminne zespoły śpiewacze, mieszkańcy Bidaczowa i okolic oraz goście.

- Reklama -

Już po raz czwarty na zakończenie karnawału, w tym roku  22 lutego, w remizie OSP w Starym Bidaczowie, zorganizowano Gminny Dzień Kobiet na Ludowo. Spotkanie rozpoczęli gospodarze. Zaprezentował się Zespół śpiewaczy z Bidaczowa i Ludowy Zespół  Dziewczęcy ze Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie. Na wstepie wszystkich zgromadzonych ciepło powitał wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

– Żeby rozpoczęte w gminie Biłgoraj świętowanie trwało nie tylko do ósmego marca, ale przez cały rok, by Panie na co dzień mogły cieszyć się zdrowiem, uznaniem, szacunkiem i życzliwości – życzył  wszystkim paniom podczas uroczystości wójt Wiesław Różyński.

- Reklama -

Uzupełnieniem życzeń pana Wójta było gromkie 100 lat odśpiewane przez  wójtów,  przedstawicieli radnych gminy Biłgoraj, sołtysów, dyrektorów szkół oraz panów z gminnych zespołów śpiewaczych. W koncercie dla pań wystąpili: Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespół instrumentalno – wokalny ze Starego Bidaczowa oraz pani Maria Cieślak i Julian Pawlicha z zespołu „Więź” z Soli. Spektakl pt. „Rachel czy Pepka? – czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” zaprezentowali aktorzy Sceny „Rode” Kraków – Tarnów – Rzeszów. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek i potańcówkę z zespołem The Tonacja.

Organizatorem spotkania byli: Zespół śpiewaczy z Bidaczowa, Ochotnicza Straż Pożarna i Szkoła Podstawowa  w Starym Bidaczowie przy współpracy Wójta Gminy Biłgoraj i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź