- Reklama -

- Reklama -

Konferencja „Dotacje rządowe i unijne” (audio)

W niedzielne popołudnie 23 lutego w centrum Turystyki Wiejskiej "Alicja" w Glinach odbyła się konferencja "Dotacje rządowe i unijne na rok 2020 " organizatorem której była firma WK Consulting.

- Reklama -

 

Z szeroką ofertą programów pomocowych oferowanych przez rząd oraz w ramach funduszy unijnych można było zapoznać się podczas konferencji zorganizowanej przez firmę doradczą WK Consulting. Konferencja odbyła się 23 lutego br. W Centrum Turystyki Wiejskiej „Alicja” w Glinach zebrały się osoby zainteresowane ofertą pomocową i dotacjami dla przedsiębiorców, rolników a także osób fizycznych. Kompleksową wiedzę z zakresu dostępności programów a także warunków, która trzeba spełnić aby można było z nich skorzystać przekazała właścicielka firmy Wioleta Kryń oraz jej pracownicy.

Programy pomocowe przygotowane przez rząd oraz dostępne w ramach różnego rodzaju projektów unijnych stwarzają szansę na podjęcie lub rozwój działalności gospodarczej, dofinansowanie gospodarstw rolnych, a także zainwestowanie w rozwiązania proekologiczne w budynkach mieszkalnych. Warto z nich skorzystać ponieważ stwarzają szansę na rozwój, lepsze życie oraz pomagają rozwiązać wiele istotnych problemów np. związanych z modernizacją budynków mieszkalnych – podsumowała podczas niedzielnej konferencji Wioleta Kryń.

Pracownicy firmy WK Consulting  podczas swoich wystąpień zaprezentowali możliwości finansowania z programów pomocowych przedsięwzięć pozwalających na rozpoczęcie lub rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, modernizację gospodarstw rolnych (w tym programy dla młodych rolników) a także przedsięwzięć związanych z modernizacją budynków mieszkalnych w ramach programów „Czyste powietrze” i „Mój prąd”.Zainteresowanym tymi programami pracownicy firmy udzielali wszelkiego rodzaju porad. W ramach konferencji jej uczestnikom zaprezentowano produkty firm z regionu, które już skorzystały z programów pomocowych.

- Reklama -

(Studio Filmowe Alfa), Wioleta Kryń, właściciel WK Consulting, nagranie głosowe z konferencji poniżej:

Niezwykle ważną częścią konferencji były warsztaty poświęcone rozliczaniu uzyskanej pomocy. WK Consulting to młoda firma, która jednak już wpisała się w biłgorajski krajobraz. Jej działalność i usługi, które świadczy na rzecz lokalnej społeczności wspomagają rozwój przedsiębiorczości i rolnictwa w naszych okolicach a tego typu przedsięwzięcia pomagają przekonać niezdecydowanych do sięgnięcia po rządową i unijną pomoc. Należy przyklasnąć tego typu inicjatywom oraz liczyć na kolejne, które podniosą świadomość mieszkańców naszego regionu z zakresu dostępności funduszy unijnych i rządowych.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź