- Reklama -

Dzień Jesiennego Liścia dla Igi

 
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego już po raz szesnasty organizuje akcję charytatywną pod nazwą Dzień Jesiennego Liścia. To wyjątkowa uroczystość na skalę ogólnopolską, która jednoczy społeczność szkolną i lokalną.

 – Nic tak nie smuci, jak cierpienie dziecka, dlatego naszym głównym celem jest pomoc poważnie chorym dzieciom – mówi dyrektor szkoły Teresa Bogdanowicz-Bordzań. Całej społeczności podczas akcji towarzyszą słowa patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego: "Z dobrem przychodzi serce choćby najmniejsze".

Uczniowie szkoły, ich rodzice i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem przygotowują kiermasz rozmaitości (domowe ciasta i przetwory, rękodzieło artystyczne), prowadzą sklepik "Pod złotą rybką", aukcję przedmiotów ofiarowanych na tę okazję oraz organizują występy artystyczne. Każdy Dzień Jesiennego Liścia to konkretne wsparcie dla ciężko chorych i potrzebujących dzieci. Do tej pory zebrano już na ten cel 411 449, 96 zł.

     W tym roku pragną pomóc 3-letniej Idze Pawelec, która niemal od urodzenia walczy z padaczką. Wady mózgu, z którymi dziewczynka się urodziła, opóźniają jej rozwój. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację, leki, wizyty u specjalistów, turnusy rehabilitacyjne, zakup ortez oraz sprzętu rehabilitacyjnego i do terapii sensorycznej.

    XVI Dzień Jesiennego Liścia odbędzie się 18 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. Cała społeczność szkoły pragnie, aby w tym dniu byli z nimi ludzie dobrej woli i wielkiego serca, którzy chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.