- Reklama -

- Reklama -

Dom kultury przechodzi lifting

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie przechodzi gruntowny remont. Trwa termomodernizacja budynku. Do wykonania jest szereg robót zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

To z pewnością historyczna inwestycja w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Współfinansowana jest ze środków unijnych.  W ramach zadania docieplone zostaną fundamenty, ściany zewnętrzne i stropodach, wykonana zostanie nowa elewację i od strony ul. Krótkiej nowe schody z tarasem, Wymienione zostanie również oświetlenie na energooszczędne. Budynek z pewnością przejdzie gruntowy remont.

– Postępują prace termomodernizacyjne. Az cztery firmy kontynuują prace na obiekcie – twierdzi burmistrz Roman Dziura.

Dodaje, że pojawiły się pewne problemy związane z bytowaniem ptaków.  Udało się jednak dojść do porozumienia z ornitologiem.

- Reklama -

Prace kosztują 900 tysięcy złotych. Gmina Józefów pokryje tylko część tej kwoty, bo większość pieniędzy będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd samorząd ma otrzymać do 75 procent kosztów netto. Za własne pieniądze gmina wymieni pokrycie dachowe, które będzie kosztować ponad 130 tysięcy złotych. – Składając wniosek o dofinansowanie, uważano, że wymiana dachu nie mieści się projekcie. My myślimy inaczej. Nie mieliśmy wyjścia i zarezerwowaliśmy środki w naszym budżecie – dodaje.

red.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.