- Reklama -

- Reklama -

Gazyfikacja ominie mieszkańców

W minionym roku w gminie Goraj odbyły się spotkania dotyczące gazyfikacji kilku miejscowości. Niestety, mimo starań inwestycji nie uda się zrealizować.

- Reklama -

Plany były ambitne. Odbywały się spotkania przedstawicieli władz gminy oraz mieszkańców z przedstawicielami Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Lublinie. Mieszkańcy deklarowali, że chcą skorzystać z inwestycji. To jednak nie wystarczyło. Gazyfikacja miała dotyczy Goraja, Bononii, Wólki Abramowskiej, Zastawia oraz ewentualnie Zagród przy drodze wojewódzkiej.

Pomimo licznych starań władz gminy i wstępnej deklaracji ze strony Polskiej Spółki Gazownictwa co do możliwości gazyfikacji gminy Goraj w najbliższym czasie nie będzie możliwości wykonania gazu w naszej gminie. Nie wyklucza to jednak możliwości budowy sieci gazowej w przyszłości. Gmina będzie czynić starania w tym kierunku – informuje Antoni Łukasik, wójt gminy Goraj.

- Reklama -

Jak się okazuje, spółka w minionym roku wykonała wstępną analizę techniczno-ekonomiczną inwestycji. W miejscowości Zastawie i Zagrody analiza ta dała wynik negatywny. Dla pozostałych wynik był pozytywny, lecz w ograniczonym zakresie. Już wówczas spółka zapowiadała, że przyszłość inwestycji zależy od zainteresowania mieszkańców przyłączem. To jednak było zbyt małe. – Z przykrością informujemy, że analiza techniczno-ekonomiczna wykonana w czerwcu 2020 roku w oparciu o wytyczne Polskiej Spółki Gazownictwa dała wynik negatywny. Pragniemy także poinformować, że nie wykluczamy w przyszłości rozbudowy sieci gazowej w tych miejscowościach – informuje Mirosław Piotrowicz, zastępca dyrektora ds. wsparcia operacyjnego, oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.