- Reklama -

- Reklama -

Ksiądz honorowym obywatelem

Ksiądz kanonik Władysław Trubicki, proboszcz parafii św. Dominika w Turobinie, otrzymał zaszczytny tytuł Honorowy Obywatel Gminy Turobin.

Miejscowe władze doceniły wkład księdza w rozwój parafii i kościoła pw. św. Dominika w Turobinie.  Miarą człowieka jest to, co może ofiarować innym. Ksiądz dziekan ofiarował nam – parafianom i mieszkańcom gminy – swoje poświęcenie i troskę, tak o nasze życie duchowe, jak i w wymiarze materialnym, wyrażone dbałością o powierzoną mu świątynię, perłę architektury sakralnej, jakim jest kościół pw. św. Dominika w Turobinie –podkreśla Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin.

Podczas wręczenia zaszczytnego tytułu, które miało miejsca pod koniec czerwca podczas obrad sesji Rady Gminy Turobin, wójt dziękował księdzu za wieloletnią posługę kapłańską, krzewienie kultury chrześcijańskiej i narodowej oraz owocną współpracę z samorządem gminy Turobin. Podkreślił, że kapłan jest wzorem duchowego przewodnika i gospodarza. Życzył Bożej opieki, wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i życzliwości.

- Reklama -

Jednocześnie wyrażam nadzieję, że lata spędzone w parafii pw. św. Dominika i wśród mieszkańców gminy Turobin będą dla księdza dziekana pięknym i radosnym wspomnieniem dodał.

Ksiądz kanonik Władysław Trubicki proboszczem parafii w Turobinie jest od 1999 roku. Warto zaznaczyć, że budynek kościoła pochodzi w 1530 roku. Renesansowa budowla z pewnością jest perłą tego stylu na Lubelszczyźnie.

red.

 

- Reklama -

- Reklama -

7 Komentarze
 1. witia mówi

  taka sytuacja….jest 2009r.na plebanię przyszła delegacja uczniów zbierająca datki na operację chorego na raka kolegę .władek daje im 5zł mówiąc że jest kryzys . ludzki pan.

 2. damiano mówi

  władek jest synem greckiego partyzanta komunisty który emigrował do prl-u . to wiele tłumaczy .

 3. Mmm mówi

  No zajebisty obywatel materialista egoista cham jaśnie wielebny. Ale jaka gmina taki honor

 4. ŁUKASZ mówi

  jego przewielebna świątobliwość władek ocean materializmu i hipokryzji droga do piekła będzie wybrukowana głowami księży którzy sprzeniewierzyli się swojemu powołaniu [ przepowiednia MICHALDY ]

 5. bonifacy mówi

  to materialista kochający luksus ponad wszystko i egocentryk

 6. Keram mówi

  Ja pier.. le, brak słów…

 7. Tymoteusz mówi

  Ja pier..le,brak słów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.