- Reklama -

Coraz bliżej ronda

Były protesty, prośby i manifestacje. Mimo że środki finansowe na realizację inwestycji są już zabezpieczone, przebudowa ruszy w następnym roku.

  „Protestujemy, ronda oczekujemy”, „Chcemy, aby nasze dzieci bezpiecznie wracały do domu”. M.in. z takimi transparentami mieszkańcy Biłgoraja wiosną 2017 roku postanowili wyjść na ulicę i walczyć o przebudowę skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną. Samorządowcy twierdzili, że o konieczności tej inwestycji nie trzeba ich przekonywać. Poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu miała nastąpić jeszcze w tym roku. Niestety, nie udało się. Skrzyżowanie ulicy Lubelskiej i ulicy Nadstawnej w Biłgoraju jest jednym z bardziej ruchliwych w mieście.

Ulice Lubelska i Nadstawna to drogi powiatowe. Nad rozwiązaniem problemu pracuje Zarząd Dróg Powiatowych. Samorząd miasta w połowie sfinansuje inwestycję.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zabezpieczono środki finansowe na przebudowę skrzyżowania w kwocie 400 tys. zł. Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami samorządy miasta Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego wspólnie mają dokonać przebudowy skrzyżowania dwóch dróg powiatowych, tj. ul. Nadstawnej i ul. Lubelskiej, a kosztami mają podzielić się po połowie.

- Reklama -

W związku z trwającą przebudową Placu Wolności i wykonywaniem jego odwodnienia, które będzie sięgało do ul. Lubelskiej, zasadne jest, aby dopiero po wykonaniu tych prac przystąpić do przebudowy tego skrzyżowania, dlatego do przebudowy nie podchodzono w tym roku.

Jest szansa, że już w kolejnym roku poprawi się bezpieczeństwo na tym newralgicznym skrzyżowaniu.

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Ekologiczka mówi

  Nie podają ile mają przepustów, to nic może kiedyś policzą. Sadzę jednak że każdy detal majątku ma swoją wartość . Bez względu czyja to droga /od ul.Motorowej w Smólsku/, na nowym chodniku dość wysoka trawa.
  Czekamy aż chodnik ulegnie deformacji ,może to tak ma być, ozdoba to też majątek .

 2. Pyra mówi

  Na biłg.com jest informacja zdp o drogach,Żarty? Piszą ze mają „około 620 przepustów”
  Chyba ta firma istnieje ok.20 lat, Nikt im nie policzył co posiadają tylko podają „około”
  Rzeczywiście może to tak dla żartów.

 3. Czereśniak mówi

  Nie można było wraz z robotami na skrzyżowaniu ul.Lubelska i ul. Nadstawna włączyć budowę ronda?
  Chyba Zarząd Dróg Powiatowych miał dokumentację. Byłoby taniej i bezpieczniej bez udręki kierowców i pieszych która trwa już kilkanaście tygodni przy prowadzonych robotach. Samorządy wydają nasze pieniądze-
  podatników i muszą z tego zdawać sobie sprawę. Sądzę że przy takich kalkulacjach rondo może być odłożone
  na dalsze lata,przecież powiat ma ogromne inne potrzeby.

  przecież powiat ma ogromne inne potrzeby.

 4. DoMatylda mówi

  Jednym łowem chyba brak logicznego pomysłu na obniżenie kosztów i szybszego przywrócenia
  bezpieczeństwa ruchu. Stać nas na to?

 5. Matylda mówi

  A jakby tak za jednym zamachem zrobic i jedno i drugie. I tak ulice sa rozgrzebane i przejechac nie mozna. To jeszcze kawałek dalej niech pogrzebia i bedzie gotowe wszysko. A tak w tym roku robiaa plac i bałagan na całego a w przyszłym roku robia rondo i dalej bedzie bałagan. co ja mówie niezły bajzel bedzie. Jedno drugiemu nie przeszkadza przeciez a samochody i tak nie jezdza. Wiec co stoi na przeszkodzie. Pewnie madrosc urzednicza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.