- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Charytatywny kiermasz szkolny w Zamchu

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu w gminie Obsza pomagają chorym dzieciom. W tym tygodniu razem z nauczycielami i rodzicami organizują już po raz trzynasty Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

- Reklama -

 -Przygotowania idą pełna parą. Mamy już coraz więcej stroików, bombek, choinek i gwiazdek, a także pieczemy ciasta i zdobimy pierniki. Wszystko chcemy skompletować w najbliższy wtorek, a kilka dni później będziemy oferować na dorocznym kiermaszu – mówi Małgorzata Pachla z SP Zamchu.

W pomoc chorym dzieciom angażują się solidarnie wszystkie klasy. Niektórzy uczestnicy akcji pracują na zajęciach plastyki i godzinach wychowawczych, a inni przygotowują się w domach, gdzie pieką pyszne pierniki. Od ubiegłego roku dekorujemy je później wspólnie w szkole. Potem trzeba jeszcze wszystko uporządkować, ustalić ceny i ładnie opakować, by kusiły podniebienia i oczy potencjalnych klientów – dodają organizatorzy. Wszystko będzie można kupić przed świętami, ale dokładny termin jeszcze nie jest ustalony.

- Reklama -

Przed świętami wielkanocnymi taki kiermasz organizowaliśmy nie tylko w szkole, ale również przy naszym kościele i efekty były bardzo pozytywne. Zobaczymy teraz ile będzie ozdób i wypieków, sprawdzimy jaka ma być pogoda i dopiero wtedy podejmiemy decyzje w tej sprawie – zapowiada Małgorzata Pachla.

Dochód ze szkolnej akcji charytatywnej “Razem na święta” zostanie przekazany na potrzeby: Fundacji “Żyj” im. Marty Szynal, Fundacji “Z serca dla serca”, Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.