- Reklama -

- Reklama -

Przedszkolaki w Smólsku ślubowały

W piątek 29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Smólsku (gm. Biłgoraj) odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Były występy, prezenty dla dzieci i rodziców oraz chwile wzruszeń.

- Reklama -

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, podczas której najmłodsze dzieci składają przyrzeczenia i od tej pory starają się być samodzielne i obowiązkowe. Tak też się stało 29 listopada w grupie 3 i 4-latków w oddziale przedszkolnym w Smólsku. Uroczystość ta rozpoczęła się występami artystycznymi, które przygotowane zostały pod okiem wychowawczyń Beaty Bełżek oraz Elżbiety Kostrzanowskiej. Mali wykonawcy zaprezentowali piosenki, tańce oraz wierszyki, zagrali na instrumentach. Dla większości dzieci był to pierwszy bardzo ważny występ.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Barbarę Wojciechowską, dyrektor Szkoły Podstawowej w Smólsku. W tym ważnym dla dzieci wydarzeniu brali udział również rodzice, a wyrazem wdzięczności dla pedagogów były kwiaty złożone przez dzieci na ręce wychowawczyń oraz pani dyrektor. Dla „świeżo upieczonych” przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

- Reklama -

– Gratuluję wszystkim dzieciom. Pasowanie to moment bardzo ważny w życiu każdego przedszkolaka. Dziękuję rodzicom za wzorową współpracę oraz życzę, aby dzieci wychodziły z przedszkola zawsze zadowolone i wracały do nas z uśmiechem – mówiła Barbara Wojciechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Smólsku.

Do Szkoły Podstawowej w Smólsku uczęszczają dzieci z kilku miejscowości, tj. Smólska Dużego, Smólska Małego, Brodziaków i Edwardowa. Cieszymy się, że liczba dzieci w szkole z roku na rok zwiększa się. Przy placówce funkcjonują dwa odziały przedszkolne oraz klasy I-VIII. Organem  prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Gminie Biłgoraj. – Staramy się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju i nauki, a nauczycielom do pracy. Baza szkoły jest ciągle doposażana w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Włączamy się w realizację różnych projektów i programów edukacyjnych, aktywnie współpracując z różnymi instytucjami i stowarzyszeniami. Uczniowie chętnie reprezentują szkołę w różnorodnych konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, osiągając wysokie wyniki. W ostatnim czasie powstała Otwarta Strefa Aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz place zabaw dla najmłodszych – powiedziała Barbara Wojciechowska. – Uczniom marzy się boisko wielofunkcyjne. Mam nadzieję, że uda nam się doprowadzić do jego powstania – dodaje dyrektor. Grono pedagogiczne oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Smólsku wysoko cenią sobie  współpracę z rodzicami, na których pomoc zawsze mogą liczyć. Dużym wsparciem dla działalności placówki jest przychylność organu prowadzącego szkołę oraz wójta gminy Biłgoraj. – Doskonale układa się nam także współpraca ze środowiskiem lokalnym. Za okazywaną życzliwość i pomoc jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni – mówi dyrektor Wojciechowska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.