- Reklama -

Biłgorajscy pływacy na Mistrzostwach Warszawy i zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka

Dwie imprezy zaliczyli biłgorajscy pływacy w ten weekend. Otwarte Zimowe Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu, które odbyły się 4 i 5 grudnia, były bardzo udane dla biłgorajskich pływaków. Zawody rozgrywane na 50-metrowej pływalni Warszawianka Wodny Park stały na bardzo wysokim poziomie. O pozycje medalowe było bardzo trudno, Warszawa to nie tylko stolica naszego kraju, ale również polskiego pływania. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli ich 14. Zabrakło tego najcenniejszego złotego, jednak 7 srebrnych i 7 brązowych to bardzo dobry dorobek naszych pływaków. W sobotę w Lublinie odbyła się VI ostatnia runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka, nie zabrakło tam młodszych „spartan”.

Na wyróżnienie zasługują medaliści: Julia Duńko i Nataniel Kobak (2 srebrne i 2 brązowe), Martyna Łyczak (srebrny i 2 brązowe), Radosław Oszajca (2 srebrne i brązowy), Kinga Cich (2 brązowe) oraz Paweł Bury (srebrny). Dodatkowo padło wiele wartościowych rekordów życiowych, które na pewno zmotywują do dalszych treningów.

W sobotę młodsi „spartanie” sześciokrotnie  stawali na podium lubelskich zawodów. Najlepiej wypadł Marcel Jonczak, wygrywając dwukrotnie swoje starty oraz Patrycja Pieczykolan, która była pierwsza i trzecia. Miejsce na najniższym miejscu podium zajęli Kornel Kulanin i Michał Giruć.

- Reklama -

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne na stronach klubu.

Adam Osuch

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.