- Reklama -

- Reklama -

Mikołajki na sportowo 2020 (144 zdjęcia)

W sobotę 5 grudnia 2020 roku w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się zawody lekkoatletyczne (trójbój) w ramach corocznego wydarzenia "Mikołajki na sportowo".

- Reklama -

Galeria zdjęć z zawodów lekkoatletycznych: 

Młodzi zawodnicy  zmagali się w trzech dyscyplinach lekkoatletycznych, tj.:

  • biegu na 30 m,
  • biegu wahadłowym,
  • trójskoku.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy konkurowali w czterech kategoriach wiekowych: kat. 1. – ur. 2010kat. 2. – ur. 2009, kat. 3. – ur. 2008, kat. 4. – ur. 2007.  Oczywiście tak jak przystało na grudniowe święto nie zabrakło słodyczy i łakoci, które wszystkim zawodnikom przyniósł  święty Mikołaj. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

     

– Pomimo trudnej sytuacji postanowiliśmy, że zawody się odbędą, stąd ograniczona liczba osób. W zawodach lekkoatletycznych uczestniczyło około 50 osób. Dzieci i młodzież bawiły się doskonale i przy okazji wygrywały nagrody. Równocześnie na siłowni dla starszej młodzieży odbywały się zawody street workout. Tegoroczne mikołajki pomimo takiej trudnej sytuacji ciągłego przebywania w domu były okazją do współzawodnictwa sportowego oraz wspólnej integracji – podsumowuje Eliza Rafał, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Ze względu na pandemię liczba startujących zawodników była ograniczona, a cała impreza odbyła się bez udziału publiczności.

  

Imprezą towarzyszącą mikołajkowym konkurencjom lekkoatletycznym były zawody street workout, które odbyły się po południu na siłowni OSiR. Chętni mogli spróbować swoich sił w:

    • podciąganiu na drążku,
    • pompkach,
    • plank na czas.

Dziś organizujemy zawody street workout,  to zawody z wykorzystaniem własnej masy ciała, udział w nich biorą dzieci i młodzież w przedziale wiekowym od 6 do 18 lat oraz osoby dorosłe. Rywalizacja odbywa się w trzech oddzielnych konkurencjach: podciąganiu na drążku, pompkach na komendę oraz w pozycji plank na czas. W każdej konkurencji wzięło udział 15 zawodników – mówi Dominik Paluch, prezes klubu Street Workout Biłgoraj.

Poniżej galeria zdjęć z zawodów street workout:

Wyniki zawodów street workout

Konkurencja podciąganie na drążku: 

Chłopcy: 1. miejsce – Marcin Szlachta, 2. miejsce – Marceli Kraczowski, 3 miejsce – Natan Spustek;

Dziewczęta: 1. miejsce – Oliwia Róg,  2. miejsce – Karolina Rzeźnik, 3. miejsce – Hania Haraszczuk;

Konkurencja pompki:

Chłopcy: 1. miejsce – Oskar Szkoda, 2. miejsce – Natan Spustek, 3. miejsce – Szymon Kapuśniak;

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Oliwia Róg oraz Karolina Rzeźnik, które rywalizowały na równi z chłopakami, Karolina w klasyfikacji ogólnej zajęła 2. miejsce, ustępując jedynie Oskarowi.

Konkurencja plank na czas klasyfikacja ogólna:

1. miejsce – Oliwia Róg,  2. miejsce – Karolina Rzeźnik, 3. miejsce – Dawid Ćwik.

Szczególne uznania należą się Michałowi Dyjachowi, który był najmłodszym zawodnikiem w konkurencji, mimo to zaliczył zawody z wynikiem końcowym podciągnięć oraz wysokimi wynikami w innych konkurencjach.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.