- Reklama -

- Reklama -

38 medali

W dniach 18-19 czerwca w Lublinie odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. Zawodnicy cieszą się bardzo dobrą formą reprezentantów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów 14 i 15 lat, które odbędą się w Olsztynie i Oświęcimiu.

- Reklama -

Spartę Biłgoraj na Aqua Lublin reprezentowało 18 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych 12-13 lat, 14-15 i open. Łącznie w imprezie wystartowało 311 zawodniczek i zawodników. Biłgorajanie wywalczyli łącznie 38 medali (10 złotych, 16 srebrnych i 12 brązowych).  Na zawodach wręczono również powołania do kadry województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi młodzi reprezentanci: Nataniel Kobak, Marcel Jonczak i Michał Giruć.

- Reklama -

Mistrzostwo województwa wywalczyli: Paweł Bury (dwukrotnie), Nataniel Kobak (dwukrotnie), Kinga Cich (dwukrotnie), Damian Błaszczyk, Michał Giruć, Miłosz Jagosiak oraz Kornel Kulanin. Wicemistrzami Lubelszczyzny zostali: Julia Duńko i Marcel Jonczak. Wśród medalistów tych dwudniowych zawodów znalazł się również Bartek Obszyński. Wyróżnienie za zajecie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej w swoim roczniku otrzymał Nataniel Kobak. Zawodnicy cieszą się bardzo dobrą formą reprezentantów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów 14 i 15 lat, które odbędą się w Olsztynie i Oświęcimiu.

WM

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.