- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jan Paweł II – prorok naszych czasów (film)

To tytuł koncertu, jaki podziwiać mogli licznie zgromadzeni mieszkańcy Biłgoraja i okolic w niedzielny wieczór 20 czerwca w kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

- Reklama -

Koncert miał formę recytacji wybranych fragmentów przemówień, homilii, cytatów i myśli Papieża. Towarzyszyła im muzyka sakralna, religijna i uwielbieniowa. Wykonawcami niedzielnego koncertu byli: Alicja Tracz (finalistka Eurowizji Junior 2020) oraz jej siostra Aleksandra Tracz, Lidia Pospieszalska, Krzysztof Antkowiak, Agnieszka Cudzich, Michalina Lipińska (The Voice of Poland), Chór Kameralny Jednego Serca i Jednego Ducha z Rzeszowa oraz inni. Pomysłodawcą koncertu oraz jego tytułu jest Marcin Pospieszalski – producent i kierownik całego niedzielnego wydarzenia. Teksty papieskie przedstawione zostały przez Dariusza Kowalskiego, aktora teatralnego i filmowego. W czerwcu 2021 roku w naszej Ojczyźnie przeżywamy jubileusze, związane z Wielkim Polakiem, jakim jest św. Jan Paweł II. W związku z przypadającą 30. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do wolnej Polski w 1991 r., 30. rocznicą Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie oraz 7. rocznicą powstania jedynej w diecezji parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju po raz kolejny Fundacja Gaudium et Spes zorganizowała mieszkańcom województwa lubelskiego i Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej koncert pt. „Jan Paweł II – prorok naszych czasów” w ramach Papieskiego Dnia Dziękczynienia.

 – Dziękuję wszystkim artystom za to, że w tej świątyni z taką wielką powagą i przesłaniem dla nas wszystkich wybrzmiały słowa Jana Pawła II i towarzyszyły temu piękne pieśni liturgiczne, chrześcijańskie i religijne. Dziękuję wam wszystkim za to świadectwo, niech zamknięciem a jednocześnie przesłaniem tego będzie Boże błogosławieństwo. To, co tutaj usłyszeliście, to, co tutaj zaśpiewaliście, zanieście do waszych domów i mówcie wszystkim o tym, że Jan Paweł II jest prorokiem, jest głosem Boga dzisiaj dla każdego z nas i dla dzieci, i dla młodzieży, i dla nas dorosłych – podsumował ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju, organizator wydarzenia. 

- Reklama -

 Celem koncertu była organizacja spektaklu słowno-muzycznego przybliżającego postać i nauczanie św. Jana Pawła. Fragmenty przemówień papieskich zaczerpnięte były z homilii wygłoszonych w czasie pielgrzymki do Polski w 1991 roku oraz podczas Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie. Zgromadzeni mieszkańcy mogli posłuchać muzyki religijnej, pieśni uwielbienia, hymnu Światowych Dni Młodzieży, Dekalogu – Prologu, Litanii do słów ks. Pawłukiewicza i muzyki instrumentalnej. 

 Koncert „Jan Paweł II – prorok naszych czasów” w ramach Papieskiego Dnia Dziękczynienia bierze udział w programie pt. „Warto Być Polakiem”, którego organizatorem jest samorząd województwa lubelskiego. 

red

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.