- Reklama -

- Reklama -

Zawody dające pracę – ranking zawodów

Wiele osób rozpoczynających karierę zastanawia się jaki zawód wybrać, aby móc liczyć na zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. I chociaż nie ma zawodów, które dają pewność zatrudnienia na całe życie, to bez trudu możemy wskazać zawody, na które obecnie zapotrzebowanie jest bardzo wysokie. Są to między innymi: spedytor, agent celny, specjalista ds. SEO, specjalista ds. Social Media, copywriter.

- Reklama -

Spedytor

Kim jest spedytor? Spedytor to pracownik, którego zadaniem jest organizacja transportu. Wykonuje on cały szereg czynności spedycyjnych, które gwarantują sprawny przewóz ładunków na czas i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Czym dokładnie zajmuje się spedytor? Planuje całą trasę transportu i jego poszczególne etapy – zarówno w odniesieniu do transportu towarów, jak i przewozu osób. Usługi spedycyjne często świadczone są przez wyspecjalizowane firmy spedycyjne, które zatrudniają spedytorów, ale spedytor znajdzie zatrudnienie również w rozmaitych firmach, które w swojej działalności opierają się na transporcie.

Spedytorem zostać można po ukończeniu zawodowego kursu na spedytora, które realizowane są zarówno online, jak i stacjonarnie. Listę kursów dla spedytorów oraz kursów dla kandydatów na spedytorów znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/spedycja.

Analiza ofert pracy z największego polskiego portalu ogłoszeniowego pokazuje, że nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem pracy w charakterze spedytora. Liczba blisko 700 aktualnych ogłoszeń o pracę dla spedytorów pokazuje, że jest to zawód, na który jest duże zapotrzebowanie. Spedytor może liczyć na wynagrodzenie od 4 300 do nawet 7 000 zł brutto.

Agent celny

Agent celny to zawód, w którym coraz łatwiej znaleźć zatrudnienie. Wynika to z dynamicznego rozwoju handlu międzynarodowego oraz międzynarodowego przewozu towarów. Coraz więcej przedsiębiorców sprzedaje swoje towary i usługi na rynkach zagranicznych, a przy obsłudze tych transakcji potrzebują wsparcia agentów celnych. Agent celny zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z odprawą celną – od przygotowania dokumentów, poprzez sprawdzenie towaru, aż po statystykę importową i eksportową. Agent celny może wykonywać własną działalność gospodarczą, pracować w agencji celnej lub na zlecenie konkretnego przedsiębiorstwa.

Chcąc podjąć pracę jako agent celny warto przejść kurs na agenta celnego, który znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/agent-celny. Kurs tego typu przygotowuje do podjęcia pracy w zawodzie, służy zapoznaniu z rolą i obowiązkami agenta celnego oraz zapoznaje z przepisami celnymi oraz procedurami celnymi.

Ponad 200 ofert pracy dla agentów celnych oraz specjalistów celnych dostępnych w portalu z ogłoszeniami o pracę świadczą o dużym zapotrzebowaniu na specjalistów w sprawie procedur celnych. Średnie wynagrodzenie rynkowe oferowane agentom celnym to 5 200 zł brutto.

Copywriter

Kim jest copywriter? Jest to osoba zajmująca się przygotowywaniem tekstów promocyjnych, sprzedażowych i reklamowych, jak też haseł reklamowych, a także innych treści takich jak opisy produktów, scenariusze filmów reklamowych i promocyjnych, audycji audio, podcastów czy też ogłoszeń. Coraz więcej copywriterów zajmuje się również przygotowywaniem treści niezbędnych w pozycjonowaniu stron internetowych, czyli SEO.

- Reklama -

W pracy copywritera istotna jest nie tylko wiedza i kreatywność, ale też znajomość zasad perswazji, wywierania wpływu, przygotowywania treści pod wyszukiwarki internetowe itp. W zaznajomieniu się z zawodem copywritera i przygotowaniu do pracy w tym zawodzie mogą pomóc szkolenia, warsztaty i kursy dla copywriterów i z copywritingu. Listę takich szkoleń i kursów znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/copywriting.

Copywriter nie powinien mieć trudności w znalezieniu pracy. Zatrudnienie na copywriterów czeka zarówno w agencjach reklamowych, firmach świadczących usługi pozycjonowania stron WWW, jak i w firmach prowadzących szerokie działania promocyjne i reklamowe. Copywriter znajdzie pracę również w sklepie internetowym przy przygotowywaniu opisów produktów. Wynagrodzenia oferowane copywriterom są bardzo zróżnicowane. Początkujący copywriter zarabia około 4 000 zł brutto, ale doświadczeni specjaliści mogą otrzymywać wynagrodzenie sięgające nawet 15 000 zł miesięcznie.

Specjalista ds. SEO

Specjalista ds. SEO zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Praca w tym zawodzie oznacza zarówno wykonywanie zadań związanych z przygotowywaniem stron internetowych, opracowaniem architektury informacji na stronie, zasileniem strony w atrakcyjne dla użytkowników i robotów wyszukiwarek treści, jak i przygotowaniem strategii pozycjonowania, która obejmuje działania on-site oraz off-site. Specjalista ds. SEO zajmuje się m.in. strategią link-buildingu, czyli pozyskiwania linków pozycjonujących stronę internetową.

Ze względu na gwałtowny rozwój Internetu oraz branży e-commerce na rynku występuje wyraźny niedobór doświadczonych specjalistów ds. SEO. Odbija się to zarówno na wynagrodzeniach, które zaczynają się do 4 500 zł brutto miesięcznie, ale mogą sięgać nawet 20 000 zł miesięcznie w przypadku Managerów ds. SEO pracujących w największych platformach e-commerce czy koncernach medialnych.

Osoby chcące podjąć pracę jako specjalista ds. SEO powinny zainteresować się kursami SEO oraz szkoleniami SEO. Zarówno kursy, jak i szkolenia SEO znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/seo. Lista zawiera zarówno kursy SEO online, kursy SEO e-learningowe, jak i tradycyjne szkolenia SEO realizowane w sali szkoleniowej.

Specjalista ds. Social Media

Media społecznościowe szturmem zdobyły nasze komputery oraz telefony. Im więcej czasu spędzamy w mediach społecznościowych tym atrakcyjniejsze stają się one dla rozmaitych firm zainteresowanych promocją swoich marek i produktów za pośrednictwem Social Media. Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na specjalistów, ekspertów i menedżerów ds. Social Media. Ich zadaniem jest prowadzenie działań promocyjnych w mediach społecznościowych, zarówno tych natywnych, jak i polegających na wykorzystywaniu platform reklamowych oferowanych przez największe serwisy społecznościowe. Specjaliści ds. Social Media zajmują się kompleksowo przygotowaniem strategii obecności w Social Media oraz jej egzekucją, czyli prowadzeniem wszelkich działań związanych z obecnością danej marki w mediach społecznościowych.

Aktualnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. Social Media jest ogromne i stale rośnie. Wraz z tym zapotrzebowaniem na rynku pojawił się cały szereg szkoleń z Social Media, kursów dla managerów social media, kursów z wykorzystania platform social media, takich jak Facebook, Instagram, TikTok czy LinkedIn. Kursy i szkolenia z social media znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/social-media.

Początkujący pracownik zajmujący się social media może liczyć na wynagrodzenie zaczynające się od około 3 500 zł, ale doświadczeni menedżerowie ds. social media otrzymują wynagrodzenie średnie oscylujące w okolic 8 000 zł miesięcznie. Najlepsi eksperci w dziedzinie Social Media, z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, potrafią zarobić nawet ponad 15 000 zł miesięcznie. Co ciekawe, zawód ten stwarza też możliwość pracy dla zagranicznych klientów oraz przedsiębiorstw, z czym wiążą się jeszcze wyższe wynagrodzenia.

- Reklama -

1 komentarz
  1. pracownik mówi

    Zastanawiam się na ile te zawody konkretnie sa popularne w Biłgoraju, bo brzmi to dobrze, ale jak ktoś nie chce wyjeżdżać, to czy ukończenie kursów wystarczy żeby na przykład pracować zdalnie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.