- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zawody dające pracę – ranking zawodów

Wiele osób rozpoczynających karierę zastanawia się jaki zawód wybrać, aby móc liczyć na zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. I chociaż nie ma zawodów, które dają pewność zatrudnienia na całe życie, to bez trudu możemy wskazać zawody, na które obecnie zapotrzebowanie jest bardzo wysokie. Są to między innymi: spedytor, agent celny, specjalista ds. SEO, specjalista ds. Social Media, copywriter.

Spedytor

Kim jest spedytor? Spedytor to pracownik, którego zadaniem jest organizacja transportu. Wykonuje on cały szereg czynności spedycyjnych, które gwarantują sprawny przewóz ładunków na czas i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Czym dokładnie zajmuje się spedytor? Planuje całą trasę transportu i jego poszczególne etapy – zarówno w odniesieniu do transportu towarów, jak i przewozu osób. Usługi spedycyjne często świadczone są przez wyspecjalizowane firmy spedycyjne, które zatrudniają spedytorów, ale spedytor znajdzie zatrudnienie również w rozmaitych firmach, które w swojej działalności opierają się na transporcie.

Spedytorem zostać można po ukończeniu zawodowego kursu na spedytora, które realizowane są zarówno online, jak i stacjonarnie. Listę kursów dla spedytorów oraz kursów dla kandydatów na spedytorów znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/spedycja.

Analiza ofert pracy z największego polskiego portalu ogłoszeniowego pokazuje, że nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem pracy w charakterze spedytora. Liczba blisko 700 aktualnych ogłoszeń o pracę dla spedytorów pokazuje, że jest to zawód, na który jest duże zapotrzebowanie. Spedytor może liczyć na wynagrodzenie od 4 300 do nawet 7 000 zł brutto.

Agent celny

Agent celny to zawód, w którym coraz łatwiej znaleźć zatrudnienie. Wynika to z dynamicznego rozwoju handlu międzynarodowego oraz międzynarodowego przewozu towarów. Coraz więcej przedsiębiorców sprzedaje swoje towary i usługi na rynkach zagranicznych, a przy obsłudze tych transakcji potrzebują wsparcia agentów celnych. Agent celny zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z odprawą celną – od przygotowania dokumentów, poprzez sprawdzenie towaru, aż po statystykę importową i eksportową. Agent celny może wykonywać własną działalność gospodarczą, pracować w agencji celnej lub na zlecenie konkretnego przedsiębiorstwa.

Chcąc podjąć pracę jako agent celny warto przejść kurs na agenta celnego, który znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/agent-celny. Kurs tego typu przygotowuje do podjęcia pracy w zawodzie, służy zapoznaniu z rolą i obowiązkami agenta celnego oraz zapoznaje z przepisami celnymi oraz procedurami celnymi.

Ponad 200 ofert pracy dla agentów celnych oraz specjalistów celnych dostępnych w portalu z ogłoszeniami o pracę świadczą o dużym zapotrzebowaniu na specjalistów w sprawie procedur celnych. Średnie wynagrodzenie rynkowe oferowane agentom celnym to 5 200 zł brutto.

Copywriter

Kim jest copywriter? Jest to osoba zajmująca się przygotowywaniem tekstów promocyjnych, sprzedażowych i reklamowych, jak też haseł reklamowych, a także innych treści takich jak opisy produktów, scenariusze filmów reklamowych i promocyjnych, audycji audio, podcastów czy też ogłoszeń. Coraz więcej copywriterów zajmuje się również przygotowywaniem treści niezbędnych w pozycjonowaniu stron internetowych, czyli SEO.

- Reklama -

W pracy copywritera istotna jest nie tylko wiedza i kreatywność, ale też znajomość zasad perswazji, wywierania wpływu, przygotowywania treści pod wyszukiwarki internetowe itp. W zaznajomieniu się z zawodem copywritera i przygotowaniu do pracy w tym zawodzie mogą pomóc szkolenia, warsztaty i kursy dla copywriterów i z copywritingu. Listę takich szkoleń i kursów znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/copywriting.

Copywriter nie powinien mieć trudności w znalezieniu pracy. Zatrudnienie na copywriterów czeka zarówno w agencjach reklamowych, firmach świadczących usługi pozycjonowania stron WWW, jak i w firmach prowadzących szerokie działania promocyjne i reklamowe. Copywriter znajdzie pracę również w sklepie internetowym przy przygotowywaniu opisów produktów. Wynagrodzenia oferowane copywriterom są bardzo zróżnicowane. Początkujący copywriter zarabia około 4 000 zł brutto, ale doświadczeni specjaliści mogą otrzymywać wynagrodzenie sięgające nawet 15 000 zł miesięcznie.

Specjalista ds. SEO

Specjalista ds. SEO zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Praca w tym zawodzie oznacza zarówno wykonywanie zadań związanych z przygotowywaniem stron internetowych, opracowaniem architektury informacji na stronie, zasileniem strony w atrakcyjne dla użytkowników i robotów wyszukiwarek treści, jak i przygotowaniem strategii pozycjonowania, która obejmuje działania on-site oraz off-site. Specjalista ds. SEO zajmuje się m.in. strategią link-buildingu, czyli pozyskiwania linków pozycjonujących stronę internetową.

Ze względu na gwałtowny rozwój Internetu oraz branży e-commerce na rynku występuje wyraźny niedobór doświadczonych specjalistów ds. SEO. Odbija się to zarówno na wynagrodzeniach, które zaczynają się do 4 500 zł brutto miesięcznie, ale mogą sięgać nawet 20 000 zł miesięcznie w przypadku Managerów ds. SEO pracujących w największych platformach e-commerce czy koncernach medialnych.

Osoby chcące podjąć pracę jako specjalista ds. SEO powinny zainteresować się kursami SEO oraz szkoleniami SEO. Zarówno kursy, jak i szkolenia SEO znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/seo. Lista zawiera zarówno kursy SEO online, kursy SEO e-learningowe, jak i tradycyjne szkolenia SEO realizowane w sali szkoleniowej.

Specjalista ds. Social Media

Media społecznościowe szturmem zdobyły nasze komputery oraz telefony. Im więcej czasu spędzamy w mediach społecznościowych tym atrakcyjniejsze stają się one dla rozmaitych firm zainteresowanych promocją swoich marek i produktów za pośrednictwem Social Media. Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na specjalistów, ekspertów i menedżerów ds. Social Media. Ich zadaniem jest prowadzenie działań promocyjnych w mediach społecznościowych, zarówno tych natywnych, jak i polegających na wykorzystywaniu platform reklamowych oferowanych przez największe serwisy społecznościowe. Specjaliści ds. Social Media zajmują się kompleksowo przygotowaniem strategii obecności w Social Media oraz jej egzekucją, czyli prowadzeniem wszelkich działań związanych z obecnością danej marki w mediach społecznościowych.

Aktualnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. Social Media jest ogromne i stale rośnie. Wraz z tym zapotrzebowaniem na rynku pojawił się cały szereg szkoleń z Social Media, kursów dla managerów social media, kursów z wykorzystania platform social media, takich jak Facebook, Instagram, TikTok czy LinkedIn. Kursy i szkolenia z social media znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/social-media.

Początkujący pracownik zajmujący się social media może liczyć na wynagrodzenie zaczynające się od około 3 500 zł, ale doświadczeni menedżerowie ds. social media otrzymują wynagrodzenie średnie oscylujące w okolic 8 000 zł miesięcznie. Najlepsi eksperci w dziedzinie Social Media, z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, potrafią zarobić nawet ponad 15 000 zł miesięcznie. Co ciekawe, zawód ten stwarza też możliwość pracy dla zagranicznych klientów oraz przedsiębiorstw, z czym wiążą się jeszcze wyższe wynagrodzenia.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. pracownik mówi

    Zastanawiam się na ile te zawody konkretnie sa popularne w Biłgoraju, bo brzmi to dobrze, ale jak ktoś nie chce wyjeżdżać, to czy ukończenie kursów wystarczy żeby na przykład pracować zdalnie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.