- Reklama -

- Reklama -

Świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, organizowanych przez UNICEF Polska.

- Reklama -

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególna uwagę na dzieci i ich prawa.

Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

- Reklama -

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Z tej racji w szkole przez cały tydzień odbywały się warsztaty edukacyjne, prowadzone przez pedagoga Karolinę Dołomisiewicz, przybliżające uczniom klas I-VII tematykę praw dziecka. W piątek 19 listopada uczniowie do szkoły i oddziałów przedszkolnych przyszli ubrani na niebiesko. Przed wejściem do placówki, pod okiem Darii Szubiak na nawierzchni szkolnej uczniowie klas młodszych wykonali kolorową kredą tymczasowe rysunki oraz hasło „Dziecka prawa – nasza sprawa”.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.