- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Strażacy WSP w biłgorajskich lasach

Co mogą robić strażacy w lesie? Okazuje się, że nie tylko gasić pożary, ale i szkolić się pod okiem fachowców w tej dziedzinie. W tym też celu 20 listopada br. grupa kilkudziesięciu przyszłych zawodowych strażaków przyjechała z Lublina do Nadleśnictwa Biłgoraj.

- Reklama -

Szkolenie zostało przeprowadzone pod okiem instruktorów leśników, którzy bogatą wiedzą i dużym doświadczeniem podzielili się ze strażakami. 

Leśnicy zapoznali słuchaczy szkolenia z tematyką związaną z wykonywaniem przerzynki drzew, okrzesywania gałęzi, przerzynki drzew i gałęzi leżących, przerzynki drzew i gałęzi naprężonych oraz ścinki drzew. Była to również doskonała okazja do nabycia dodatkowych umiejętności w zakresie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Dotyczą one np. odblokowywania dróg z powalonych drzew, wypadków drogowych czy powalonych drzew i innych materiałów na budynki i pojazdy.

- Reklama -

Odbyte szkolenie jest pierwszym etapem przygotowującym do wykonywania zawodu strażaka Państwowej Straży Pożarnej. Z inicjatywą przeszkolenia przez pracowników Lasów Państwowych, wystąpił Lubelski Komendant Wojewódzki PSP, co podkreśla wiedzę i profesjonalizm leśników oraz pokazuje jak niebezpieczna może być ich codzienna praca przy pielęgnacji lasów.

Cieszy nas, że swoją wiedzą nieodpłatnie mogliśmy się podzielić ze strażakami PSP. Jest to wyróżnienie dla nas i dowód, że praca leśników składa się z wielu elementów, w tym m.in. edukacji, ochrony i pielęgnacji lasów – mówi Andrzej Borowiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj.

Jak ważne i potrzebne może okazać się takie szkolenie, pokazują ostatnie pożary w Grecji, gdzie udział wzięło 143 ratowników PSP. Nabyte umiejętności mogą ratować zdrowie i życie naszych mieszkańców oraz chronić nasze lasy i nasze domostwa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.