- Reklama -

- Reklama -

Zaliczki i dopłaty bezpośrednie za 2019 rok

W październiku i listopadzie ARiMR wypłacała rolnikom zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich za 2019 rok. Od 1 grudnia powinna przekazywać na ich konta pozostałą część należnych płatności obszarowych.

- Reklama -

W 2019 r. w okresie od 16 października do 29 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa realizowała po raz czwarty zaliczki na poczet płatności bezpośrednich i po raz pierwszy zaliczki na poczet płatności obszarowych PROW 2014-2020. W ramach udostępnionych środków finansowych ARiMR przekazała, na konta bankowe rolników, zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości ponad 9,564 mld zł i było to o ponad 341 mln więcej niż w 2018 r. Na poczet płatności obszarowych PROW 2014-2020 Agencja zrealizowała zaliczki w kwocie 1,256 mld zł, w tym: płatności ONW – 714 mln zł, płatność rolno-środowiskowo-klimatyczna i płatność ekologiczna – 505 mln zł, płatności zalesieniowe – 37 mln zł.

 

- Reklama -

 W poprzednim roku do końca listopada w ramach płatności końcowych została zrealizowana kwota w wysokości 630 mln zł (tylko na płatność ONW). Z uwagi na fakt, że 1 grudnia w 2019 r. przypadał w niedzielę ARiMR w dniu 2 grudnia 2019 r. rozpoczęła realizację płatności końcowych, zarówno w zakresie płatności bezpośrednich, jak i płatności obszarowych w ramach PROW 2014-2020 – poinformowała Jolanta Dobiesz, Dyrektor Departamentu Płatności Bezpośrednich ARiMR.

- Reklama -

16 Komentarze
 1. obywatel mówi

  a co Rafał myśli mówiąc o prawdziwych rolnikach co mają hodowle? ktoś może mieć 1ha pola, ale też robić trzeba i jemu się nie należy? chyba pan z miasta, albo ,,brat” gospodarkę zgarnął ( bo baba ze wsi ucieka) <lol.. haha

 2. xyz mówi

  Gmina Potok…żal i tyle! Pracowników powinno wybierać się pod względem charakteru. Ile jest przypadków, że ktoś ma tylko maturę,a umiejętności o wiele więcej niż ci po studiach. A tu każdy ma studia, ale co ma się zmienić, skoro wszyscy po znajomości a nie po umiejętności. Zresztą było tak, jest i będzie, i tak jest wszędzie, ale Potoka nie przebijecie.

 3. victoria mówi

  Potok Górny – najbiedniejsza gmina w Polsce!!!

 4. Rafał mówi

  Dopłaty dla prawdziwych rolników którzy utrzymują się z c hodowli upraw, a nie sempów wykorzystujących lukę unijną.
  Odpowiedz

 5. Burak mówi

  Najwyższy czas wziąć się za tych piratów na traktorach którzy wyłudzają dopłaty a tak naprawdę nie mają ani kawałka ziemi własnej.

  1. Izabela mówi

   Zgadzam się w 100%

 6. Dyrdymały mówi

  Gmina Potok Górny od lat słynie ze ma zajebiście wykwalifikowanych pracowników więc niepowinno dziwić że tak dobrze mieli wypełnione wnioski suszowe😂😂😂

 7. obywatel mówi

  jak tak dobrze mają rolnicy to się zwolnij z pracy i zasuwaj na polu. Kokosy jak nic! ja nikomu nie zazdroszcze, a mieszczuchy zwłaszcza dużo mają do powiedenia, tylko jak przyjadą na wieś np. zarobić na zrywaniu tytoniu to z pol uciekają bo tak cięko!

 8. dwigo mówi

  Pij paliwo albo jedz blache od samochodu, dlaczego rano kupujesz swieze buleczki. a jak tak dobrze maja rolnicy to sie przekwalifikuj i bedziesz mial raj jak oni i nie bedziesz nazekal ze ci tak zle.

 9. M.J mówi

  Wielkopolska nic żadnej zaliczki 🙁
  Ściemniaja strasznie że wpłacili.

 10. siara mówi

  Jakie to jest beznadziejne dopłaty za susze za wymokniecia za mrozy !!!!??? siedzieć i nic nie robić !!…mi przykładowo jak zasypie droge do pracy czy paliwo zamarznie to zadnego odszkodowania nikt nie da a raczej może z roboty wywalic ,nauczyli się po wszystko wyciągać łapy !!! na susze zrobić nawodnienia na wymokniecia meliorację a i na przymrozki też są sposoby niemcy sobie radzą !! Po zabierać !!!!!

  1. dwigo mówi

   Pij paliwo albo jedz blache od samochodu, dlaczego rano kupujesz swieze buleczki. a jak tak dobrze maja rolnicy to sie przekwalifikuj i bedziesz mial raj jak oni i nie bedziesz nazekal ze ci tak zle.

  2. Karol mówi

   Może jakiś pomysł na te przymrozki mądry człowieku. ŻYCZĘ z całego serca dla Pana i Pana rodziny chlebek po 10 zł a szyneczka po 150 zł i już po nic swoich łap nie wyciągamy POZDRAWIAM

   1. siara mówi

    Byłem kiedyś rolnikiem i sobie radziłem teraz pracuje w transporcie i ten chlebek i szyneczkę to ja ci Frajerze do sklepu przywożę jak jesteś taki mądry to za 150 zł spróbuj tą szyneczkę sprzedać !!!!

 11. Andrzej mówi

  W gminie Kłecko to tylko co drugi dostał zaliczki nie wiem skąd te sumy (fikcja i propaganda).

 12. obywatel mówi

  Jeśli chodzi o suszę, gmina Potok miała najwięcej błędów i jak się okazało, korekty zrobili po czasie i nie tylko, więc gratulacje dla ,,wykwalifikowanych pracowników gminy”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.