- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Taki festyn tylko w „Czwórce”

6 grudnia w tradycyjny zwyczaj mikołajek w Szkole Podstawowej nr 4 w Biłgoraju odbył się V Festyn Mikołajkowy. W programie imprezy było spotkanie ze świętym Mikołajem, różne zabawy integracyjne dla dzieci oraz kiermasz ciast i rękodzieła. Dodatkowo odbyła się zbiórka charytatywna dla ciężko chorej Igi Karczmarczyk.

- Reklama -

Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju zgodnie z własną tradycją zorganizowała po raz kolejny V Festyn Mikołajkowy. To jedyne takie święto, które corocznie w dzień mikołajek odbywa się w Biłgoraju. Inicjatorami tego niezwykłego wydarzenia jest przede wszystkim dyrektor szkoły Monika Bednarz wraz ze swoimi nauczycielami. Powodem stworzenia Festynu Mikołajkowego był fakt, iż w Biłgoraju nigdy wcześniej nie organizowano tego typu imprezy. Festyn jest wydarzeniem skierowanym przede wszystkim w kierunku dzieci, które tego dnia mają okazję spotkać się z długo wyczekiwanym grudniowym przybyszem z Laponii – świętym Mikołajem. Wydarzeniu zawsze towarzyszy świetna zabawa. Dzieci zgodnie z tradycją są obdarowywane podarunkami. Dodatkowo program przewiduje różnego rodzaju zabawy sportowe i integracyjne. Uczniowie szkoły wystawiają na tę specjalną okazję przedstawienie zachowane w tematyce mikołajek, jak również nachodzących świąt Bożego Narodzenia. W tym roku inscenizację zatytułowano „W krainie świętego Mikołaja”.

Niezwykle ważnym elementem Festynu Mikołajkowego jest organizacja akcji charytatywnej dla chorych dzieci. W tym roku, po raz drugi, zbiórkę pieniędzy przeznaczono dla Igi Karczmarczyk, która jest chora na rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka ma zaledwie półtora roku i jest podopieczną Fundacji Avalon. Iga jest też siostrą chłopca, który uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 4 w Biłgoraju. Właśnie ten powód zaważył, iż pomoc została zaoferowana kolejny raz akurat jej.

Podczas Festynu Mikołajkowego odbywa się również kiermasz ciast i rękodzieła. Odnaleźć w nim można przeróżne ozdoby świąteczne oraz kartki, które są własnoręcznie wykonywane przez uczniów szkoły. Natomiast autorami przepysznych świątecznych wypieków są rodzice dzieci.

- Reklama -

Wiele osób zaangażowanych jest do przygotowania grudniowego Festynu Mikołajkowego. Burza pomysłów poparta ciężką pracą daje niesamowite efekty.

– Wszyscy pracujemy na to żeby ten festyn był jak najlepszy i żeby zebrać jak najwięcej funduszy dla Igi Karczmarczyk, mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Biłgoraju Monika Bednarz.

Mikołajkowy Festyn w Biłgoraju jest dopełnieniem zwyczajowego święta biskupa z Miry. Oprócz prezentów i świetnej zabawy, jest również pomoc chorym dzieciom. Wydarzenie jest jedyną w swoim rodzaju imprezą mikołajkową w naszym mieście.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.