- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Morsy rozpoczęły sezon

Myślicie, że sezon kąpielowy kończy się wraz z pożegnaniem ciepłych, letnich dni? Nieprawda! Nad zalewem w Biłgoraju można kąpać się także przy ujemnych temperaturach. Uroczyste rozpoczęcie sezonu morsowania miało miejsce w sobotę 7 grudnia.

- Reklama -

Pogoda na kąpiel była idealna. Świeciło słońce,  był delikatny wiatr, temperatura powietrza utrzymywała się na poziomie kilku stopni.. Nic dziwnego, że morsom dopisywały humory i chętnie zażywali kąpieli w zalewie.

- Reklama -

Morsowanie posiada mnóstwo prozdrowotnych zalet oraz daje bardzo pozytywne efekty sportowe. Podczas zanurzenia w lodowatej wodzie dochodzi do skurczu powierzchniowych naczyń krwionośnych. Krew dociera głębiej i poprawia krążenie w narządach wewnętrznych i tkankach znajdujących się w naszym ciele. To powoduje szereg nieocenionych w swej wartości korzyści zdrowotnych, takich jak zwiększenie odporności organizmu, zahartowanie ciała, poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego, poprawę krążenia, lepsze ukrwienie skóry czy szybszą regenerację organizmu.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.