- Reklama -

- Reklama -

12 000 zł od kolegów ze szkoły dla Piotrka

W piątkowe przedpołudnie, na Hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się turniej sportowy połączony ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację jednego z uczniów - Piotrka Kozaka. Zebrano ponad 12 000 zł.

Aby wspomóc swojego szkolnego kolegę, w Mikołajki, Szkolne Koło Caritas zorganizowało akcję charytatywną, podczas której na hali odbyły się zawody sportowe, a równocześnie z nimi w klasach miała miejsce zbiórka pieniędzy oraz kiermasz ciast. Aby pokazać jaką kwotę już zebrano, na hali sportowej znajdowała się duża tablica, na której cały czas na nowo zapisywano co raz to wyższą sumę zebrynach pieniędzy. Dzięki hojności i ofiarności uczniów i nauczycieli udało się w sumie zebrać aż 12 273,86 zł.

– Podczas dzisiejszej zbiórki, prawie każda klasa ZSBiO wystawiała do konkurencji po sześciu zawodników. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali różnego rodzaju konkurencje sportowe, z którymi się zmagali. Wszyscy wiedzieli, że zbieramy dla Piotrka i bardzo angażowali się w zawody. Sam nie spodziewałem się, że uda nam się zebrać aż tak wysoką kwotę i będzie takie zaangażowanie wśród uczniów. To budujące, że jego koledzy tak chętnie go wspierają-mówi Mirosław Kita, koordynator biura Caritas w Biłgoraju. – Obecnie społeczeństwo myśli, że nie ma biednych ani potrzebujących, poniekąd im się nie dziwię, ponieważ nie mają z tym odczynienia lub widzą, że państwo daje pieniądze i to załatwiło sprawę. My mamy inny obraz tej rzeczywistości i widzimy różne przypadki, kiedy ludzie potrzebują naszej pomocy. Tak było i będzie, nawet jak bylibyśmy bardzo bogatym społeczeństwem to wśród nas zawsze będą ludzie potrzebujący. Nie powinniśmy odwracać od nich wzroku tylko w czasie ich kryzysu podać pomocną dłoń, aby w tym trudnym czasie nie zostali sami — dodaje.

- Reklama -

Kim jest Piotrek?

Piotr Kozak to mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, u którego wykryto chłoniaka B-komórkowego z zajęciem obwodowego układu nerwowego. Jest to nowotwór złośliwy. Mimo szybkiej interwencji lekarzy niedowład nóg i kręgosłupa nie ustąpił. Piotrek przez pół roku leżał w szpitalu. Początkowo został zakwalifikowany do chemioterapii ratunkowej, odbył kilka jej kursów. Ostatnie wyniki badań sugerują, że choroba jest w stanie remisji, czyli obecnie nie występują jej objawy. Teraz uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących potrzebuje ponad 200 tys. zł na pokrycie kosztów rehabilitacji, aby móc stanąć na nogi.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.