- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajski finał Szlachetnej Paczki (film)

Obecnie w całej Polsce trwa "Weekend Cudów" czyli finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W Biłgoraju ten wielki dzień przypadł w sobotę 7 grudnia, wydarzenie zorganizowane zostało w hali sportowej Medycznego Studium Zawodowego. Finał jest zwieńczeniem trudu, jaki włożyli wolontariusze wraz z darczyńcami w pomoc tym najbardziej potrzebującym, dlatego nie brakowało podziękowań, miłych słów oraz łez ze wzruszenia.

- Reklama -

Szlachetna Paczka to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych w Polsce, która działa już od 18 lat. W Biłgoraju pomoc dla ubogich w ramach tej akcji organizowana jest jedenasty rok z rzędu.  Jej głównym celem nie jest jak nazwa wskazuje „robienie paczek”, lecz pomoc niesiona przez wolontariuszy i darczyńców dla wszystkich, których skrzywdził los. Finał Szlachetnej Paczki w naszym mieście był niebywałą radością, zarówno dla tych którzy otrzymali pomoc, jak również dla pomagających. Koordynatorem regionu biłgorajskiego od 3 lat jest Elżbieta Łukasik. Poniżej nagrania:

 

 

Do Szlachetnej Paczki w Biłgoraju oprócz wolontariuszy i darczyńców włączył się  również Andrzej Szarlip – starosta biłgorajski. Podczas finału złożył on na ręce Elżbiety Łukasik podziękowania. Posłuchaj wypowiedzi co myśli na temat tej akcji starosta biłgorajski:

Podziękowania za zaangażowanie oraz poświecenie na rzecz ubogich rodzin dla Elżbiety Łukasik złożyła również Justyna Wąsala-Gura, dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. Oprawę muzyczną biłgorajskiego finału Szlachetnej Paczki zapewniła kapela ludowa „Krążałka”. Film poniżej

 

- Reklama -

Do tysięcy potrzebujących rodzin trafiły specjalne prezenty. Ale finał ten jest dopiero początkiem współpracy darczyńców z potrzebującymi. W kolejnych miesiącach wolontariusze będą starali się wrócić do rodzin i pomóc w pokonywaniu trudności. Szlachetna Paczka nie jest zatem jednorazową akcją , gdyż ma faktycznie przełożyć się na trwałą zmianę rodzin na lepsze. Niech ten kulminacyjny moment tegorocznej edycji programu, który od 18 lat łączy Polaków, pomaga im zmieniać historie na dobre!

Są to rodziny lub osoby, które nie krzyczą o pomoc, nie proszą jej, ale sami próbują odnaleźć się w trudnej dla siebie sytuacji. Często bywa tak, że brak odpowiednich środków uniemożliwia tym ludziom zrobienie kroku wprzód. I właśnie w tym momencie rozwija się idea Szlachetnej Paczki: zaoferowana pomoc ze strony wolontariuszy, daje niebywały plon pod warunkiem dobrego wykorzystania jej ze strony potrzebujących.

Szlachetna Paczka jest aktywna nie tylko w grudniowy „Weekend Cudów”, ale działa i stale rozwija się przez cały rok. Obecnie w Polsce żyje 2 mln osób w skrajnym ubóstwie, w tym prawie pół miliona dzieci. Dlatego wszyscy ci, którzy pracują bądź wspierają Szlachetną Paczkę powinni wykorzystać właśnie ten moment – czyli choć jeden dzień w „Weekend Cudów” aby dać pomocną dłoń i pokazać drogę w stronę lepszego życia. Niech idea, która została zainicjowana w 2001 roku, ciągle trwa i niech rozwija się w daleką przyszłość, bo pomagać to znaczy przede wszystkim nadać sens swojemu życiu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.