- Reklama -

Wymiana uczniów w „Piątce” (filmy, zdjęcia)

27 maja w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju odbyła się uroczysta wymiana uczniów oraz nauczycieli z czterech państw.

W ramach międzynarodowego programu  Erasmus+, projektu pod nazwą „Learning Differently”, który trwa do 2020 roku do Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju przyjechały łącznie 23 osoby w tym: 13 uczniów i 10 nauczycieli z czterech krajów partnerskich: Litwy, Rumunii, Chorwacji i Bułgarii. – Mamy nadzieję, że chwile spędzone z nami w naszym mieście i regionie będą niezapomnianym przeżyciem i że będziecie chętnie odwiedzać Polskę – mówili koordynatorzy projektu: Ewa Stasiewicz oraz Agnieszka Grodzka. – Zagraniczni goście pozostaną u nas przez tydzień, będą poznawać nasz region, kulturę oraz realizować główne cele projektu – dodali nauczyciele języków obcych ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Podczas uroczystości partnerów projektu powitała dyrektor szkoły Teresa Bogdanowicz-Bordzań, obecny był również burmistrz miasta Janusz Rosłan. Nawiązując do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie szkoły przygotowali patriotyczny taniec, który zaprezentowali zagranicznym gościom. Film poniżej.

Uczennica szkoły Katarzyna Wróblewska zaśpiewała piosenkę, której autorem słów jest patron szkoły ksiądz Jan Twardowski. Gościnnie zatańczyła również grupa „Tanew”, pracująca pod kierunkiem Ewy Chuchro z Młodzieżowego Domu Kultury. 

- Reklama -

Głównym celem programu Erasmus+  „Learning Differently” jest nauka języków obcych, tj. pisania i czytania, w sposób innowacyjny, odbiegający od tradycyjnych metod szkolnych, jak również poznanie różnorodności kulturowej innych krajów – wyjaśnia Ewa Stasiewicz

Projekt  „Learning Differently”  trwa od września 2018 r ., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju wraz z opiekunami w dniach 3-8 marca br. odwiedzili miasto Botoszany w Rumunii, gdzie po raz pierwszy spotkali się wszyscy partnerzy projektu, czyli reprezentanci Litwy, Chorwacji, Bułgarii oraz Rumunii. O wyjeździe pisaliśmy w artykule:  Uczniowie z „piątki” w kraju hrabiego Drakuli!

 

*

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.