Wyrazili to w PIXEL-Ach

28 listopada 2018 roku w auli odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Biłgorajskiego i Burmistrza Miasta Biłgoraj.
W bieżącym roku organizatorzy konkursu zaproponowali uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych temat: „Jak Feniks z popiołów…”, włączając się tym samym w ogólnopolskie obchody jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Na konkurs wpłynęły 82 prace z różnych zakątków Polski, m. in. z Bełżyc, Garwolina, Gorlic, Hrubieszowa, Katowic, Krasienina, Krotoszyna, Lubartowa, Lublina, Łęcznej, Łodzi, Nysy, Sosnowca, Stalowej Woli, Suwałk, Szyszkowa, Tereszpola, Warszawy i Biłgoraja. Młodzi graficy w różnorodny sposób prezentowali swoje przemyślenia i refleksje dotyczące patriotyzmu i walki o wolność ojczyzny, a także niezłomność i determinację Polaków w dążeniu do odzyskania niepodległości w 1918 roku.
Prace graficzne uczniów, z podziałem na dwie kategorie: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne, oceniło jury w składzie: pan dr Bartłomiej Żukowski z Lubelskiego Instytutu Architektury i Sztuki oraz pan dr Konrad Gauda z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Autorzy najlepszych grafik otrzymali wartościowe nagrody: tablety multimedialne, tablety graficzne, dyski zewnętrzne, pendrive’y oraz książki ufundowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starostę Biłgorajskiego, Burmistrza Miasta Biłgoraj oraz firmę MEGAKOM.
Podczas uroczystego podsumowania młodzież, opiekunowie i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a także wysłuchać wykładu dra Bartłomieja Żukowskiego na temat: „Grafik komputerowy – zawód z przyszłością”.
Inicjatorem konkursu jest pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
„Wyraź to w PIXEL-Ach!” edycja II:

Szkoły podstawowe i gimnazjalne

I miejsce Maria Szewerda (Pałac Młodzieży w Katowicach), op. pan Radosław Kędzior
II miejsce Antoni Joński (Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie), op. pan Ryszard Górski
III miejsce Natalia Płaczkowska (Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie), op. pan Tadeusz Szydłowski
Wyróżnienie Amelia Połubińska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. KEN w Szyszkowie), op. pan Stanisław Ciryt

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce Agnieszka Migas (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie), op. pani Bogusława Bogucka
II miejsce Kacper Bartnik (Liceum Ogólnokształcące Stanisława Staszica w Hrubieszowie), op. pani Anna Jańczuk
II miejsce Urszula Zwolak (Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli), op. pani Gabriela Rubas-Dębska
III miejsce Daria Łukasik (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie), op. pani Bogusława Bogucka
III miejsce Julia Knotek (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie), op. pani Bogusława Bogucka
Wyróżnienie Alan Wolski (Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej), op. pani Małgorzata Szram

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.