- Reklama -

- Reklama -

Drużyna z LO im. ONZ zwycięzcą Mistrzostw Debat Oksfordzkich

- Reklama -

Drużyna licealistów z LO im. ONZ: Aleksandra Rybak, Bernadeta Borowiec, Dawid Piech i Wojciech Chmiel zdobyła tytuł „Liderzy Przyszłości 2018”. Nagrodą dla zwycięzców jest wycieczka zagraniczna. Ponadto Dawid Piech otrzymał nagrodę specjalną, przyznaną przez Henryka Wujca, a ufundowaną przez Józefa Jaworskiego.

W finale, który odbył się 27 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury, uczniowie LO im. ONZ pokonali zespół z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biłgoraju. W obecności ekspertów i publiczności młodzież debatowała nad tezą: „100 lat po odzyskaniu niepodległości polski naród jest podzielony bardziej niż pod zaborami”. Uczniowie KLO bronili tezy, natomiast nasi licealiści przedstawiali argumenty przeciwne.

- Reklama -

W loży ekspertów, podobnie jak podczas półfinałów, zasiadali: o. Tomasz Dostatni, Henryk Wujec i Witold Dąbrowski – Debaty oksfordzkie uczą nas uniesienia różnorodności, tego że żyjemy w społeczeństwie różnym. Tego bardzo brakuje w życiu społecznym, religijnym i politycznym. Brakuje umiejętności różnienia się i przekonania, że jeśli ktoś ma inne poglądy to nie znaczy, że jest moim wrogiem. Pokolenie, które bierze udział w takich debatach będzie bogatsze o to doświadczenie – mówił o. Tomasz Dostatni, juror IV Mistrzostw Debat Oksfordzkich.

Tytuł Lidera Wśród Mówców, otrzymała go Aleksandra Kolbuch z ZSBiO w Biłgoraju.

Fot: Facebook/ Biłgorajska Telewizja Kablowa

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.