- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wynagrodzenie burmistrza ustalone

- Reklama -

Podczas środowej sesji Rady Miasta Biłgoraj, radni ustalili wynagrodzenie burmistrza Janusza Rosłana.

Rada Miasta Biłgoraj ustaliła wynagrodzenie burmistrza Janusza Roslana. Miesięcznie będzie ono wynosiło 10 413 zł brutto. Wynagrodzenie burmistrza pozostało bez zmian w porównaniu z poprzednią kadencją. W skład wynagrodzenia wchodzi: wynagrodzenie zasadnicze – 4 800 zł, dodatek funkcyjny – 2100 zł, dodatek specjalny w wysokości 37% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego -2 553 zł; dodatek za wieloletnią prace przysługiwał w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego – 960 zł.

- Reklama -

Wynagrodzenie burmistrza określa ustawa o pracownikach samorządowych. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych od 1 lipca br. obowiązują nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru. Dla Burmistrza wynagrodzenie zasadnicze zawiera się w kwocie 3 600 zł – 4 800 zł a maksymalny poziom dodatku funkcyjnego to 2100 zł, natomiast dodatek specjalny przysługuje w kwocie wynoszącej co najmniej 20% i nieprzekraczającej 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. zainteresowany mówi

    A Aleksandrowa to napewno nie pobije 3200 mieszkańców a wójt dostał od nowej rady 10200zł i jest zastępca za 7500 zł i co wy na to powiecie fajną mamy samorządność dla niktórych liczy się tylko KASA KASA KASA

  2. Rtw mówi

    I tak nie pobije burmistrza Józefowa z wynagrodzeniem a miasteczko 10 razy mniejsze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.