- Reklama -

- Reklama -

Rolnicy zablokowali autostradę

Dziś rolnicy, także z powiatu biłgorajskiego, wzięli udział w blokadzie autostrady A2, na wysokości Brwinowa. Domagali się konkretnych działań ze strony rządu.

- Reklama -

W środę rano rolnicy, domagający się rozwiązania problemów związanych m.in. z ASF, złą sytuacją plantatorów owoców miękkich, zablokowali autostradę A2 na trasie z Łodzi do Warszawy na wysokości Brwinowa. W ciągu godziny na autostradzie powstał olbrzymi korek.

Strajkujący rolnicy, w tym także z powiatu biłgorajskiego, domagali się wypłaty odszkodowań za wybicie świń w związku z ASF, wprowadzenie ceł na żywność sprowadzaną zza wschodniej granicy oraz znakowania produktów flagą kraju pochodzenia.
Około godziny 10.00 na spotkanie z rolnikami przybył minister rolnictwa, jednak rozmowa była bardzo emocjonalna i nie doprowadziła do konstruktywnych rozwiązań. Na miejscu protest zabezpieczała policja, a samochody z autostrady skierowane zostały na objazdy.

- Reklama -

Protest zorganizowała Agro Unia, której liderem jest Michał Kołodziejczak. Młody rolnik z okolic Sieradza, swoją charyzmą porównywany do Andrzej Leppera, kilkakrotnie odwiedzał nasz powiat. Pisaliśmy o tym w artykułach: „Budują nowe ugrupowanie rolnicze” .https://gazetabilgoraj.pl/buduja-nowe-ugrupowanie-rolnicze/ oraz „Spotkanie rolników w Hosznii Ordynackiej” https://gazetabilgoraj.pl/spotkanie-rolnikow-w-hoszni-ordynackiej/

Za struktury Agro Unii w powiecie biłgorajskim odpowiada Patryk Kowalski.”Budują nowe ugrupowanie rolnicze”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.