- Reklama -

- Reklama -

Wszyscy poparli wójta

Wójt Gminy Potok Górny - Stanisław Dyjak, najwidoczniej dobrze wydaje gminne pieniądze.Dostał właśnie absolutorium od Rady Gminy, czyli stwierdzenie prawidłowości działania finansowego, Co ciekawe spośród 12 radnych gminy, wszyscy głosowali za udzieleniem absolutorium.

- Reklama -

Nie jest łatwo kierować Gminą Potok Górny, bo to nadal … najbiedniejsza gmina w Polsce. Tak, to nie jest pomyłka.

- Reklama -

– Niestety dalej zajmujemy to niechlubne ostatnie miejsce. Ale naprawdę trudno nadrobić wieloletnie zaniedbania w krótkim czasie, zwłaszcza jeśli sytuacja ekonomiczna i gospodarcza naszej gminy jest, jaka jest. Staramy się opuścić to ostatnie miejsce i miano najbiedniejszej gminy w Polsce. Jest zwyczajnie trudno, bo nie mamy tu ani wielkich zakładów pracy, ani wielkiego biznesu, który rozwija działalność na naszym terenie. W niektórych gminach to działa, jest sporo firm, są wpływy z podatków i miejsca pracy. My to dopiero tworzymy i o to zabiegamy – mówił nam niedawno wójt Stanisław Dyjak

W ubiegłym roku, dochody Potoka Górnego to 29,3 mln zł, a wydatki – 27,7 mln zł. Na inwestycje, gmina wydała ponad 7 mln zł.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Zośka mówi

    Niby jakie miejsca pracy się tworzy gminie Potok górny? zatrudnia się emerytów a mlodzi muszą wyjeżdzać. Sekretarz emeryt, w GOKu emeryci w gminie emeryci, albo z Biłgoraja kolesie. Mamy dość zatrudniania i dobrego opłacania swoich. Miejsca pracy – kupa śmiechu, kpina, Dostał absolutorium i co tu nowego? Każdy dostaje. A swoją drogą takiej drugiej niemej Rady ze świecą szukać.

  2. Sylwia mówi

    A pognać sekretarza, niech nadrabia zaniedbania, których narobił, jak był wójtem Co on właściwie teraz robi? Wójt musi stawać na głowie, dwoić się i troić, sam sobie ze wszystkim radzić. a bieda jak była tak jest. A to koledzy chyba?

  3. Mieszkaniec mówi

    Racja! Trudno nadrobić zaniedbania z lat 1990- 1998r. Ale trzeba próbować, no chyba że ktoś nie potrafi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.