- Reklama -

- Reklama -

Widzisz potrzebującego, zadzwoń!

"Nie bądź obojętny na los innych" – apelują policjanci z biłgorajskiej Komendy Policji i kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Sprawdzają tereny ogródków działkowych i pustostanów. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zbliżającą się zimę.

- Reklama -

Niskie temperatury w nocy to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Niebezpieczeństwo to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Dzielnicowi biłgorajskiej komendy kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Sprawdzają tereny ogródków działkowych i pustostanów. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

- Reklama -

– Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce, osłabionego czy nietrzeźwego – apelują funkcjonariusze policji. – Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne. Być może w naszym sąsiedztwie są osoby w podeszłym wieku, samotne opuszczone lub nieporadne. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach bądź przebywającej w altankach ogrodowych czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie – dodają. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego również anonimowo.

Nasze zainteresowanie być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń do osób, które tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni! Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.