- Reklama -

Warsztaty z ratownictwa medycznego w „Budowlance”

W czwartek 28 marca 2019 roku uczniowie ZSBiO wzięli udział w warsztatach z ratownictwa medycznego. Ich celem była nauka wykonywania czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Najpierw była część teoretyczna, a później przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Zajęcia odbyły się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych fantomów.  Uczestnicy warsztatów poznali zasady udzielania pomocy dorosłym i niemowlętom. Warsztaty przeprowadzili studenci – przyszli ratownicy medyczni z Koła Ratowników Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przeszkolono uczniów z pięciu klas liceum i technikum.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć, na czym polega praca ratownika medycznego oraz porozmawiać o możliwościach studiowania na tym kierunku.

- Reklama -

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli, jak udzielić pomocy. Dzięki takiej lekcji uczniowie nabyli wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.