- Reklama -

Uratowały dom i mężczyzne przed spalenien

Wczoraj o godzinie 20.40 biłgorajski dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku na terenie gminy Biłgoraj. Jak ustalili policjanci 40-latek z gminy Biłgoraj nastawił na kuchence gazowej ziemniaki i zmęczony czekaniem aż się ugotują, zasnął przy stole w kuchni. Miał dużo szczęścia. Idące chodnikiem dwie kobiety w wieku 38 i 43 lat również z gminy Biłgoraj zobaczyły, że w jednym z domów palą się firanki. Kobiety niezwłocznie udały się do tej posesji. Zbudziły 40-latka i wyprowadziły go z płonącej kuchni na zewnątrz. Zawiadomiły również służby ratownicze. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Miał prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Dzięki wzorowej postawie kobiet mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Przybyła na miejsce załoga straży pożarnej ugasiła ogień. Skończyło się tylko na spalonym garnku i zadymionej kuchni.

    Pamiętajmy, że jeżeli zauważymy jakiekolwiek zagrożenie dla nas lub osób postronnych dzwońmy na numer alarmowy 112. Najważniejsze jest by opisać miejsce gdzie się znajdujemy my lub osoba, która potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni – jeden telefon może uratować komuś życie!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.