- Reklama -

Uczniowie u Prezydenta (zdjęcia)

Pomysł uczniów i nauczycieli z Józefowa oraz Majdanu Nepryskiego nagrania piosenki z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został doceniony przez Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy.

Pomysł uczniów i nauczycieli z Józefowa oraz Majdanu Nepryskiego nagrania piosenki z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został doceniony przez Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy. W miniony weekend twórcy i wykonawcy utworu „Taka jesteś Polsko” zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego, gdzie odebrali podziękowania za krzewienie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

W imieniu Andrzeja Dudy grupę artystyczno-wokalną „Ku Chwale” wraz z opiekunami i przyjaciółmi przyjął Jakub Kiersikowski, który oprócz podziękowań wręczył delegacji flagę i kalendarz niepodległościowy z podpisem prezydenta Dudy. Z kolei obdarowani odwdzięczyli się statuetką wykonaną z józefowskiego kamienia.

- Reklama -

Pierwszy dzień wizyty w stolicy czyli piątek 29 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim zakończyli w Teatrze „Roma” na musicalu „Piloci”.

W sobotnie przedpołudnie na zaproszenie posła Sławomira Zawiślaka grupa zwiedziła gmach Sejmu, a potem także Muzeum Powstania Warszawskiego. W programie wizyty było również zwiedzanie Starego Miasta, Placu Defilad i Grobu Nieznanego Żołnierza, a cała wyprawa zakończyła się na Stadionie Narodowym.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.