- Reklama -

- Reklama -

Warsztaty „W sieci happy”

W warsztatach wzięło już udział 45 uczniów, a kolejnych 55 już niebawem rozpocznie zajęcia w ramach projektu. Łącznie w warsztatach uczestniczyć będzie 105 chętnych młodych osób, które zadeklarowały swój udział w projekcie. Podczas warsztatów poruszane są zagadnienia związane z zagrożeniami prywatności w sieci. Ponadto uczestnicy poznają konsekwencje nierozważnych działań on-line, w tym przez telefony komórkowe, wypracowują zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz poznają możliwe sposoby reagowania w sytuacji zagrożenia prywatności on-line.

Równocześnie Fundacja prowadzi cykl spotkań i warsztatów Świadomi w realu, bezpieczni w sieci” dla zainteresowanych rodziców. Podczas spotkań rodzice dowiadują się, na jakie rodzaje zagrożeń płynących z Internetu narażone są współcześnie dzieci. Poznają sposoby bezpiecznego korzystania z sieci oraz dowiadują się, jak świadome reagować na ewentualne zagrożenie bezpieczeństwa ich pociech i gdzie szukać pomocy.

- Reklama -

Po zakończeniu warsztatów dla dzieci i młodzieży poszczególne grupy opracują własne pomysły – inicjatywy, których celem będzie zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zasad bezpieczeństwa w sieci. Miniakcje będą w sobie łączyć elementy i działania on-line i off-line, dadzą okazję do zapoznania się z różnymi formami uczestnictwa młodzieży w świecie wirtualnym. Najciekawsze pomysły otrzymają dofinansowanie na ich realizację.

Podsumowanie projektu nastąpi w lipcu 2017 r. podczas pikniku zorganizowanego przez realizatora projektu Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk”. Projekt jest dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Społecznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.