Usługi krawieckie

- Reklama -

Nauczycielki laureatkami konkursu

Anna Świca i Irena Oręziak-Kupczak – nauczycielki zajęć plastycznych pracujące w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami Konkursu „Najciekawsza Praca Roku” zorganizowanego w ramach cyklicznej imprezy Jesień Plastyczna – Hrubieszów 2016 w Hrubieszowskim Domu Kultury.

W piątek, 18 listopada br., odbyło się podsumowanie tej odbywającej się cyklicznie od 40 lat imprezy. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli samorządu miasta, gminy i powiatu hrubieszowskiego oraz artystów – autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac. Wszystkie zaprezentowane na wystawie dzieła mogła podziwiać zgromadzona licznie publiczność, wśród której nie zabrakło przyjaciół i pasjonatów sztuki. Gospodarzami wieczoru byli dyrektor HDK Emilia Feliksiak oraz Andrzej Marut wieloletni organizator i komisarz konkursu. Dzięki jego wysiłkom organizatorskim można było podziwiać prezentację wizualną obrazów, a atmosferę i klimat wernisażu podkreślił występ Teatru Piosenki MŁYN.

- Reklama -

Wystawę tworzą obrazy stworzone podczas XXXVIII Pleneru Malarskiego, jaki w dniach 9-15 lipca 2016 r. zorganizował Hrubieszowski Dom Kultury w Horyńcu-Zdroju oraz prace nadesłane przez indywidualnych twórców. Doroczny plener w Horyńcu kilkunastu artystom z całej Polski pozwolił na doskonalenie warsztatu malarskiego, wymianę doświadczeń, dał możliwość integracji środowisk twórczych. Uczestnicy pleneru, w tym dwie biłgorajanki, zmierzyli się z tematem niepowtarzalnego piękna krajobrazu podkarpackiego, czego efekty można oglądać na wystawie.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Elżbiety Gnyp – artysty plastyka, zamojskiej malarki – najwyżej oceniła obraz artystki z Hrubieszowa Heleny Piekarz, przyznając tytuł „Najciekawsza Praca Roku 2016” zestawowi dwóch obrazów ukazujących klimat i architekturę tego miasta. Ponadto przyznano nagrody siedmiorgu twórcom, tyleż samo przyznano wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się nauczycielki sprawujące na co dzień opiekę artystyczną nad dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury. Anna Świca otrzymała wyróżnienie za pracę Drzewa w parku, zaś Irena Oręziak-Kupczak za plenerowy obraz Cerkiew w Radrużu.

 

A.M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.