- Reklama -

Spotkanie w Chmielku

17 listopada br. w Szkole Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” w Chmielku odbyło się śródokresowe zebranie z rodzicami. Dyrektor szkoły Zbigniew Sokal dokonał podsumowania pracy dydaktycznej i wychowawczej za miniony okres. Poinformował o zakresie prac remontowych wykonanych w szkole w czasie wakacji oraz o planowanych pracach związanych z przygotowaniem do obchodów 20. rocznicy nadania szkole imienia. Odnowione sale i korytarze wyglądają imponująco, na co zwrócił uwagę zaproszony wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra.

Dyrektor z satysfakcją poinformował zebranych rodziców o bardzo dobrych wynikach sprawdzianu uczniów kończących klasę szóstą oraz zaprezentował certyfikat „Wiarygodna Szkoła Podstawowa”, otrzymany po raz drugi za spełnienie warunków określonych w Regulaminie Programu jako szkoła będąca w stanie zabezpieczyć właściwy poziom edukacyjny, wychowawczy i bezpieczeństwo swoim uczniom. 

- Reklama -

Wójt Stanisław Kozyra wręczył nagrody uczniom wyróżnionym w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016”. Dyplomy oraz nagrody książkowe i gadżety otrzymali: Kamil Wróbel, Kacper Paluch, Szymon Polański, Magdalena Radzimowska, Natalia Rój i Wiktoria Granda.

Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza. Poznali bliżej twórczość wybitnego polskiego pisarza dzięki udziałowi w szkolnym konkursie literackim i plastycznym. Zebranie z rodzicami było okazją do wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym. W konkursie o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza nagrody otrzymali: Amelia Hyz i Martyna Wyrwa z kl. V (I miejsce), Dominika Grasza kl. VI (II miejsce), Tobiasz Maciukiewicz kl. V (III miejsce). W konkursie plastycznym zostali nagrodzeni: Kinga Kwiatkowska, Gabriela Zawadzińska, Oliwia Tadra z kl. V oraz Weronika Rój z kl. VI. Na zakończenie spotkania uczniowie zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Z Sienkiewiczem przez karty powieści” przygotowane pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Haliny Pikuty. Scenografię przygotowała Elżbieta Wiśniewska.

W trakcie wywiadówki prowadzony był kiermasz książek, a dochód z ich sprzedaży oraz z przedstawienia został przekazany na konto Chmieleckiego Funduszu Oświaty.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.