- Reklama -

W Biłgoraju ruszyła wymiana ciepła

Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku! – to hasła przewodnie "Wymiany ciepła". Pierwszy w województwie wieszak z ubraniami stanął przy sklepie noszebiustonosze.pl w Biłgoraju.  "Kochani, otwórzmy swoje serca, otwórzmy swoje szafy! Na przełomie starego i nowego roku podzielmy się ciepłem dosłownie i w przenośni. Pierwszy wieszak w ramach akcji Wymiana Ciepła w naszym mieście stanął przy sklepie noszebiustonosze.pl, przy ul. Kościuszki 30 (naprzeciwko Poradni Pedagogicznej). Inicjatorka wieszaka – Renata Bielesz zaprasza do dzielenia się z potrzebującymi ciepłymi swetrami, kurtkami, polarami, swetrami. Mile widziane są też ciepłe szale, czapki, rękawiczki. Oczywiście wszystko w stanie nie uwłaczającym godności osób, z którymi chcecie się podzielić" – zachęcają organizatorzy. 
Już tylko podczas pierwszej doby ubrania z wieszaka cieszyły się sporym zainteresowaniem. – Dzisiaj rano wieszak został uzupełniony ciepłymi szalami i odzieżą, zaś późnym popołudniem jakaś cudowna osoba znów go "dokarmiła" (za ten czarny sweterek w białe grochy dziękuję specjalnie; przyciąga wzrok całej ulicy i pewnie długo nie powisi – tak przebieg wymiany ciepła opisuje Renata Bielesz, pomysłodawczyni akcji. 
Akcja ma zasięg ogólnopolski. W wielu miastach stanęły już wieszaki z kurtkami, płaszczami i ciepłymi swetrami. Ubranie na wieszaku może powiesić każdy, tak samo każdy może z nich skorzystać. Jeśli potrzebujesz ciepłych ubrań – bierzesz za darmo. Jeśli chcesz podzielić się odzieżą (ciepłe swetry, kurtki, polary, szale, czapki) – wieszasz kiedy chcesz – mówią inicjatorzy akcji i zapraszają do dzielenia się ciepłem. – Pamiętaj, dobro i ciepło powraca – apelują.
Zachęcamy więc do dzielenia się ciepłem, i tym z naszych serc, i tym z szaf!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.