- Reklama -

- Reklama -

Ułatwienia dla firm w kryzysie (audio)

Prostsze przesunięcie terminu płatności składek i przerwa w spłacie już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

- Reklama -

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim (nagranie poniżej):

Przedsiębiorcy mogą teraz skorzystać z odroczenia terminu płatności składek o trzy miesiące. Chodzi o składki za okres od lutego do kwietnia 2020 roku (również te, których termin płatności upłynął).

Natomiast firmy, które już spłacają zaległości wobec ZUS w ratach, mogą wystąpić o zawieszenie układu ratalnego – też na trzy miesiące. W tym przypadku można zawiesić płatność rat lub składek, które mają wpłynąć do ZUS w okresie od marca do maja tego roku. Przyznanie ulgi oznacza, że umowa ratalna z Zakładem wydłuży się o okres takiej przerwy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował uproszczony wniosek o tego rodzaju wsparcie. – Będzie to jeden dokument, w którym dodatkowo zawarte będzie oświadczenie, w którym przedsiębiorca wskaże, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności – wyjaśnia prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Wniosek można przesłać do ZUS przez Platformę Usług Elektronicznych, pocztą tradycyjną albo złożyć w specjalnym pojemniku w placówce instytucji. Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie, samo złożenie dokumentów nie gwarantuje udzielenia ulgi. Potwierdzeniem ulgi jest umowa zawarta z ZUS. Więcej na ten temat na www.zus.pl.

- Reklama -

Informacje o wsparciu można uzyskać także u doradców ds. ulg i umorzeń:

Oddział ZUS w Biłgoraju, tel. :84/688 14 68, 82/565 34 55, wew. 272 oraz email: doradca_ds_ulg_i_umorzen_Bilgoraj@zus.pl
Oddział ZUS w Lublinie tel. 81/535 75 92 oraz  81/535 76 77 oraz email: doradca_ds_ulg_i_umorzen_Lublin@zus.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.