- Reklama -

- Reklama -

UWAGA NA #FAKENEWS!

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną pandemią koronawirusa apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i niepowielanie kłamstw – #FakeNews!

Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej. Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania”. Głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca, czy nawołujące wprost do paniki. Są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie.

 

Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych. W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa. Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiekolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!
Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki!

- Reklama -

Przykłady FAKENEWSów poniżej:

Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciark

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.