- Reklama -

- Reklama -

Dwa kolejne potwierdzone przypadki zakażeń w naszym powiecie

Obecnie w naszym powiecie odnotowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Poniżej szczegóły dotyczące województwa lubelskiego:

Statystyka – Polska (na dzień 2 kwietnia 2020 r.) 

Statystyka – woj. lubelskie (na dzień 2 kwietnia 2020 r.) 

 

 

[AKTUALIZACJA na dzień 2 kwietnia 2020]  Zakażeni mieszkańcy powiatu biłgorajskiego to dwóch mężczyzn w przedziale wiekowym 21-40 lat. Obydwaj są  w stanie dobrym i wcześniej mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na ten moment na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 147 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 5 osób do tej pory zmarło. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia na dzień 2 kwietnia 2020 mamy w całym kraju 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, które potwierdzone zostały  pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dziś potwierdzone przypadki to m.in. 14 osób z woj. lubelskiegoW sumie w Polsce zakażone koronawirusem są 2633 osoby, a do tej pory zmarło 45 osób.   
[AKTUALIZACJA na dzień 29 maca 2020 r.] Dwie osoby z powiatu biłgorajskiego zarażone koronawirusem wyzdrowiały. – Wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych na terenie województwa lubelskiego jest ośmiu ozdrowieńców: jedna osoba z powiatu kozienickiego, dwie osoby z powiatu biłgorajskiego i pięć osób z powiatu lubelskiego – poinformował Lubelski Urząd Wojewódzki.
[AKTUALIZACJA na dzień 26 marca 2020 r.] Czwarta chora osoba z naszego powiatu.  Na terenie województwa lubelskiego stwierdzono w sumie 69 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły. Jak podała dziś rzecznik wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka, potwierdzony kolejny przypadek zachorowania u mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Jest to mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat. Źródło zakażenia jest ustalane.

- Reklama -

[AKTUALIZACJA na dzień 23 marca 2020 r.] Trzecia chora osoba z naszego powiatu.  Na terenie województwa lubelskiego stwierdzono w sumie 48 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak podała dziś rzecznik wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka, potwierdzone przypadki w naszym województwie dotyczą:  jednego mieszkańca powiatu biłgorajskiego w wieku powyżej 61 lat, dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego (obaj znajdują się w stanie poważnym). Ponadto koronawirusa stwierdzono u kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, która wróciła z kraju o dużej transmisji

[AKTUALIZACJA na dzień 21 marca 2020 r.] Dziś rano Ministerstwo Zdrowia podało kolejne liczby dotyczące chorych na koronawirusa. Wśród zakażonych jest mieszkanka naszego powiatu. To młoda kobieta do 20 roku życia. Jej stan jest dobry. To drugi potwierdzony przypadek chorej osoby z powiatu biłgorajskiego.

[15 marca 2020 r.] Pierwszy przypadek chorego mieszkańca powiatu. W niedzielny wieczór 15 marca, tuż przed godziną 19.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zachorowaniach. Wśród osób u których test wyszedł pozytywnie jest mieszkaniec Biłgoraja. Pacjent ten na moment obecny czuje się dobrze.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 439. Na terenie województwa lubelskiego jest już 29 osób zakażonych. Poniżej komunikat Ministerstwa Zdrowia:

 

Red. 

 

- Reklama -

8 Komentarze
 1. Gość mówi

  A rachunki trzeba płacić nikt nie zapyta czy mają na opłaty .Więc niemają wyjścia muszą pracować Wiele zakładów za bycie na zwolnieniu lekarskim niepłacą w szczególności firmy prywatnie Więc co mają robić

 2. Waldek mówi

  Będzie płacz jak ktoś przywlecze wirusa do firmy ku temu sie ma dużo ludzi pozjeżdżało z zagranicy nie jeden ma z rodziny kogoś który był za granicą i ten co pracuje w brw

 3. Johan mówi

  Pana kierownika z sądu załapało , a inni z sądu łażą jak święte krowy mimo kwarantanny , bo nam można bo my z kasty nie jak reszta tej chołoty z Biłgoraja, i policja nam nic nie zrobi !

 4. Mario mówi

  BRW chula pełną parą jakby komuś biurko czy szafa była potrzebna

 5. Agata mówi

  No właśnie nie są i tak działa nasz sanepid, objęci są tylko pracownicy sądu ale ich najbliższa rodzina już nie, to jakaś paranoja…

 6. Piotr mówi

  3x NiE Dla Ciekawskiej zaraza dopadnie 😈

 7. Rodzina najważniejsza mówi

  Ludzie bierzcie zwolnienia i nie idźcie do pracy. Zakłady pracy po kilkaset pracowników z całego regionu dalej są otwarte to jakaś paranoja. Dbajcie o zdrowie swoje i waszych rodzin.

 8. Ja mówi

  No fajno,a jego rodzina i osoby kontaktowe oraz rodzina osób które były w bezpośrednim kontakcie są objęci kwarantanną?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.